Čína: Muž brutálne dobodal štyroch amerických učiteľov + VIDEÁ

NETKY.SK • 11 Jún 2024, 14:27 • 5 min
Čína: Muž brutálne dobodal štyroch amerických učiteľov + VIDEÁ

PEKING - Štyroch amerických vysokoškolských učiteľov pôsobiacich v Číne dobodal muž počas návštevy verejného parku Bejšan na severovýchode krajiny. Informovali o tom Reuters a CNN.

slovakia

left justify in out

Čínske ministerstvo zahraničných vecí označila prípad za "ojedinelý" a zranení sú mimo ohrozenia života.
 
Pedagógovia z Cornell College v štáte Iowa sú na partnerskom programe na štátnej univerzite Beihua v meste Ťi-lin. Rektor americkej univerzity Jonathan Brand vo vyhlásení uviedol, že škola je v kontakte so všetkými štyrmi pedagógmi.

"Pracujeme prostredníctvom príslušných kanálov a žiadame o rozhovor s veľvyslanectvom USA o príslušných záležitostiach, aby sme zabezpečili, že zranení najprv dostanú kvalitnú zdravotnú starostlivosť a potom sa dostanú z Číny medicínsky uskutočniteľným spôsobom," napísala kongresmanka za štát Iowa Mariannette Miller-Meeksová na sieti X.

Hovorca čínskeho ministerstva zahraničných vecí Lin Ťien uviedol, že podľa polície bol prípad ojedinelý a prebieha ďalšie vyšetrovanie, informovala AFP.
 
Čína je podľa vyjadrenia hovorcu všeobecne považovaná za jednu z najbezpečnejších krajín na svete. Naďalej bude prijímať príslušné opatrenia na "účinnú ochranu bezpečnosti všetkých cudzincov v Číne," povedal hovorca a dodal, že incident neovplyvní normálny vývoj výmenných programov medzi Čínou a USA.

Čínsky prezident Si Ťin-pching sa tento rok zaviazal pozvať 50 000 mladých Američanov do Číny na študijné programy s cieľom posilniť medziľudské vzťahy. Podľa údajov Spojených štátov v súčasnosti študuje v Číne menej ako 900 amerických študentov v rámci výmenných pobytov, zatiaľ čo v USA študuje viac ako 290 000 čínskych študentov.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Ingrid Vrabcová
Zdroj: AFP / Reuters / BBC, Foto: BBC
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies