Cibulková po príprave na Floride: Na váhu si dám aj cez Vianoce pozor

NETKY.SK • 23 December 2014, 9:53 • 2 min
Cibulková po príprave na Floride: Na váhu si dám aj cez Vianoce pozor

BRATISLAVA - Slovenská tenistka Dominika Cibulková sa po absolvovaní tvrdej prípravy na Floride cíti fit a dúfa, že nová sezóna bude minimálne taká úspešná ako uplynulá. V januári čaká desiatu hráčku svetového rebríčka WTA obhajoba vlaňajšieho finále na grandslamovom Australian Open.

slovakia

left justify in out

"Nerada rozprávam o ambíciách. Tenisový rok je dlhý a uvidíme, ako to dopadne. Viem, že na začiatku sezóny obhajujem veľa bodov, no nechcem si z toho robiť ťažkú hlavu. Mám stále iba 25 a verím, že tie najlepšie roky ma ešte len čakajú. Tréningy na Floride boli naozaj namáhavé. Zamakala som a dúfam, že kvalitná príprava sa premietne aj do výsledkov," povedala slovenská jednotka.
      

Cibulková sa teší, že po Vianociach pobudne v kruhu rodiny s  najbližšími o niekoľko dní dlhšie. Prvé turnaje "u protinožcov" sa totiž tentokrát začínajú až 5. resp. 6. januára. "Nemala som žiaden vianočný ošiaľ, keďže som tvrdo trénovala. V Amerike sa však super nakupuje a tak mám už všetky darčeky vybavené. Nemám obavy, že by som cez Vianoce pribrala. Počas sústredenia v USA som si totiž dávala pozor na váhu. S mojím trénerom Maťom Liptákom sme skonštatovali, že tá je taká, aká už dlho nebola. Na Štedrý deň i v prvý sviatok sviatočný si určite doprajem nejaké mamine dobroty. Dúfam, že to tie dva dni nepokazia. Budem aj naďalej udržiavať rytmus - dvakrát tenisový tréning plus kondička "
      

Do Austrálie odlieta Cibulková 30. decembra, novú sezónu odštartuje na turnaji v Brisbane. "V Austrálii by sme mali pristáť 1. januára. Osem rokov za sebou som Silvester prespala. Teraz to vyzerá tak, že na Nový rok si budem pripíjať hore v lietadle. Bude to niečo nové."
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
JAR JE TU O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona