Českého advokáta odsúdeného za podvody zadržali na slovensku

NETKY.SK • 15 Jún 2016, 07:00 • 2 min
Českého advokáta odsúdeného za podvody zadržali na slovensku

PRAHA - Českí kriminalisti si nepamätajú podobne sofistikovaný postup pri likvidácii stôp, aký použil advokát Rostislav Víšek (51).

slovakia

left justify in out

Muža, ktorý zmizol v roku 2012 v súvislosti s nevracaním pôžičiek za viac ako 10,5 milióna českých korún (približne 388 000 eur), zadržala v pondelok slovenská polícia na letisku v Bratislave. Víšek, ktorého v neprítomnosti odsúdili za podvody a spreneveru na šesť rokov za mrežami, tam pracoval ako brigádnik v špedičnej firme. Informoval o tom dnes internetový server iDNES.cz.


Pátranie po advokátovi na úteku sa začalo 28. januára 2013. O rok neskôr ho kriminalisti rozšírili aj o 80-ročnú matku hľadaného, ktorá bola nezvestná. Na Víška vydali Európsky zatýkací rozkaz a príkaz na dodanie do výkonu trestu odňatia slobody, preto sa do pátrania zapojili i národné jednotky cieleného pátrania, uviedla policajná hovorkyňa Ivana Ježková.


Stopy viedli napokon na Slovensko, kde sa hľadaného podarilo zadržať. V Bratislave sa vraj muž, ktorý čaká vo vydávacej väzbe v SR na vydanie do vlasti, kde ho neodkladne prevezú do výkonu trestu, ukrýval asi dva roky. Po celý čas sa v spoločnosti pohyboval s matkou, s ktorou nezriedka menili podnájmy, uviedla hovorkyňa.


Matka hľadaného sa do ČR vracať nemusí, iba jej príbuzných informovali, že sa našla.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies