Čas na nahlasovanie výšky penzie zo zahraničia sa kráti! Ak tak neurobíte, pripravíte sa o 13. dôchodok

NETKY.SK • 27 August 2021, 11:17 • 2 min
Čas na nahlasovanie výšky penzie zo zahraničia sa kráti! Ak tak neurobíte, pripravíte sa o 13. dôchodok

BRATISLAVA - Sociálna poisťovňa pripomína dôchodcom, ktorí poberajú dôchodok aj zo zahraničia, že na oznámenie jeho výšky už zostáva len niekoľko dní.

slovakia

left justify in out

Túto povinnosť by si mali voči poisťovni splniť do 31. augusta tohto roka. Údaj o dôchodku zo zahraničia poisťovňa potrebuje pre výpočet výšky trinásteho dôchodku. V tomto roku ho bude vyplácať už v novembrových výplatných termínoch. Poisťovňa o tom informovala v tlačovej správe.

Postup pri oznámení dôchodku zo zahraničia je podľa poisťovne jednoduchý. Dôchodcovia využijú elektronický formulár dostupný na internetovej stránke Sociálnej poisťovne.

 

Vyplnia v ňom základné identifikačné údaje, výšku naposledy vyplateného dôchodku z cudziny a e-formulár odošlú do poisťovne. Sociálna poisťovňa zatiaľ eviduje najviac oznámení o dôchodkoch vyplácaných z Českej republiky, z Rakúska a Maďarska.
 

Prečítajte si tiež: Dôchodcovia sa môžu tešiť na mimoriadny 13. dôchodoktwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies