Cameron požaduje povoliť ženám v armáde aj priame bojové úlohy

NETKY.SK • 20 December 2015, 15:20 • 2 min
Cameron požaduje povoliť ženám v armáde aj priame bojové úlohy

LONDÝN - Ženy v britských ozbrojených silách by mali mať od konca nasledujúceho roka umožnené slúžiť aj v operáciách vyžadujúcich si bezprostredný súboj s nepriateľom. Uviedol to dnes britský ministerský predseda David Cameron, ktorého slová citovala agentúra Reuters.

slovakia

left justify in out

Ženy tvoria desať percent ozbrojených síl Británie, v súčasnosti však nesmú pôsobiť v jednotkách, ktorých hlavným účelom je vtiahnuť protivníka do súboja a zabiť ho. Táto politika je však momentálne predmetom skúmania vlády. Proces má byť hotový v polovici roku 2016 a premiér požaduje zmeny.


"V našich ozbrojených silách sme už odbúrali množstvo prekážok. Umožnili sme ženám slúžiť v ponorkách a dosiahnuť najvyššie hodnosti vo všetkých sektoroch armády. Skompletizovať by sme to mali na budúci rok a povoliť ženám zúčastňovať sa aj na pozemných bojových úlohách," uviedol Cameron.


K podobnému kroku pristúpili tento mesiac aj USA, keď povolili vojačkám slúžiť vo všetkých bojových úlohách. twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies