Bývalý policajný funkcionár Norbert P. pôjde za mreže

NETKY.SK • 5 Máj 2021, 15:19 • 2 min
Bývalý policajný funkcionár Norbert P. pôjde za mreže

BANSKÁ BYSTRICA - Samosudca Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) dnes schválil dohodu o vine a treste medzi prokurátorom Úradu špeciálnej prokuratúry a bývalým policajným funkcionárom Norbertom Paksim, ktorý čelil obvineniu zo zločinu prijímania úplatku a inej trestnej činnosti.

slovakia

left justify in out

Súd uznal obvineného za vinného z činnosti pre zločineckú skupinu, zneužívanie právomoci verejného činiteľa a obzvlášť závažného pokračovacieho zločinu prijímania úplatku. Odsúdil ho na trest odňatia slobody vo výmere päť rokov v ústave na výkon trestu s minimálnym stupňom stráženia s ochranným dohľadom na dva roky.

 

img

 

Súčasťou rozsudku je aj prepadnutie Paksiho majetku v prospech štátu. Rozsudok je právoplatný a nie je možné sa proti nemu odvolať.

 

Zaržanie s Dušanom K. 
Norberta Paksiho zadržala Národná kriminálna agentúra (NAKA) v októbri 2020 spoločne s vtedajším špeciálnym prokurátorom Dušanom K. Jeho advokát následne informoval, že sa k trestnej činnosti priznal a chce spolupracovať s políciou. Obvinený pôsobil ako zástupca riaditeľa Úradu zvláštnych policajných činností.

 

Podľa prokurátora bola výška úplatkov prijatých obvineným ustálená na hodnote 380-tisíc eur. "Čakali sme takýto rozsudok, lebo sme prijali dohodu o vine a treste. Vzhľadom k tomu, že prokurátor nesúhlasil s podmienečným odložením trestného stíhania, my sme nemali inú možnosť. V rámci tejto trestnej sadzby si myslím, že to bolo priaznivejšie pre klienta," uviedol obhajca Ivan Kochanský.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies