Bývalý americký prezident George Bush sa dožil chválihodného veku

NETKY.SK • 12 Jún 2017, 19:28 • 2 min
Bývalý americký prezident George Bush sa dožil chválihodného veku

WASHINGTON - Svoje 93. narodeniny oslavuje dnes len v kruhu rodiny najdlhšie žijúci bývalý americký prezident - George Herbert Walker Bush.

slovakia

left justify in out

Nenápadná oslava sa koná v letnom dome Bushovcov v Kennebunkporte na pobreží amerického štátu Maine a svoje narodeniny na nej oslavuje nielen Bush, ale aj jeho manželka Barbara, ktorá sa v uplynulom týždni dožila 92 rokov.

 

Bývalý prezident bol na jar hospitalizovaný s bronchitídou, ale podľa jeho štábu sa teraz má dobre. Do Maine pricestoval minulý mesiac.

Svoje predchádzajúce narodeniny oslávil zoskokmi voľným pádom z lietadla; naposledy skočil na svoje 90. narodeniny. Vedúca jeho štábu Jean Beckerová povedala, že dnes zostane bývalý prezident nohami pevne na zemi, a zažartovala si, že "padák si schoval", informovala tlačová agentúra AP.

 

V poradí 41. americký prezident George Herbert Walker Bush bol vo funkcii rokoch 1989-1993. Vystriedal ho demokrat Bill Clinton, po ktorom nasledoval syn G.H.W. Busha - George W. Bush (2001-2009).twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Sidorova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies