Britský kráľovský pár sa zrejme cíti lepšie, odišiel na sviatky do Sandringhamu

NETKY.SK • 22 December 2016, 16:41 • 2 min
Britský kráľovský pár sa zrejme cíti lepšie, odišiel na sviatky do Sandringhamu

LONDÝN - Britská kráľovná Alžbeta II. a jej manžel princ Philip vyrazili dnes na plánovanú vianočnú cestu, ktorej začiatok museli v stredu odložiť kvôli silnému nachladnutiu.

slovakia

left justify in out

Kráľovský pár mal v stredu vlakom vycestovať na svoju vidiecku usadlosť v obci Sandringham v grófstve Norfolk, kde zvykne tradične tráviť vianočné sviatky. Dvojica obvykle navštevuje na Prvý sviatok vianočný raňajšiu bohoslužbu v miestnom kostole a následne obeduje vo svojom sídle. Pre silné prechladnutie však pár odchod presunul a nebolo zrejmé, kedy a či vôbec do Norfolku vycestuje.

 

Podľa vyjadrenia Buckinghamského paláca však Alžbeta s Philipom odcestovali z Londýna už dnes, takže sa už zrejme cítia lepšie, analyzuje agentúra AP. Do Sandringhamu sa dopravili vrtuľníkom, doplnila spravodajská stanica BBC.

 

Kráľovná Alžbeta II. oslávila v tomto roku 90. narodeniny, jej manžel Philip má už 95 rokov. Napriek vysokému veku si obaja doposiaľ udržiavajú pomerne nabitý pracovný program. Kráľovná však avizovala, že v budúcom roku svoje verejné aktivity plánuje obmedziť.

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies