Britská kráľovná sa opäť objavila na verejnosti, navštívila prehliadku koní

NETKY.SK • 13 Máj 2022, 21:32 • 2 min
Britská kráľovná sa opäť objavila na verejnosti, navštívila prehliadku koní

LONDÝN – Britská kráľovná Alžbeta II. sa v piatok prekvapujúco objavila na verejnosti – len niekoľko dní po tom, ako ju zdravotný stav a vysoký vek prinútili prvýkrát po takmer 60 rokoch vynechať účasť na slávnostnom otvorení novej parlamentnej sezóny. Informuje o tom tlačová agentúra AFP.

slovakia

left justify in out

Deväťdesiatšesťročná panovníčka sa objavila na prehliadke koní vo Windsore. Počas príjazdu sa usmievala a konverzovala so skupinou ľudí cez otvorené okno svojho Range Roveru. Následne sa za pomoci vychádzkovej paličky premiestnila do kráľovskej lóže. Na podujatí sa zdržala približne hodinu.

 

 

Úrady jej neprítomnosť na otváraní parlamentnej sezóny zdôvodnili „občasnými problémami s pohyblivosťou“ , s chôdzou a státím, ktoré ju sužujú od minulého roka. Na otváraní parlamentnej sezóny ju zastúpil jej syn, 73-ročný princ Charles, čo je podľa AFP neklamným znakom toho, že sa kráľovnina vláda chýli ku koncu. Ona však opakovane trvá na tom, že jej „práca“ je doživotná. Podľa najnovšieho prieskumu si jej odstúpenie praje 34 % Britov.

 

Kráľovnú naposledy videli na verejnosti koncom marca vo Westminsterskom opátstve na zádušnej omši za jej manžela, princa Philipa, ktorý zomrel vlani vo veku 99 rokov. Tam tiež používala paličku a potrebovala pomoc, aby sa dostala na svoje miesto. Kráľovnina účasť na verejných podujatiach sa zužuje čoraz viac, pričom začiatkom roka ju postihlo i ochorenie COVID-19, čo vyvolalo obavy o jej zdravotný stav. Alžbeta II. v tomto roku oslavuje rekordné 70. výročie svojho nástupu na trón.

 

 

Na začiatok júna sú naplánované štvordňové oslavy vrátane vojenských prehliadok, piknikov i popového koncertu.

 

Možno vás zaujme: Carmen Geiss spravila chybu! Odpustia jej to Slováci?

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies