Briti poslúchajú vládu. Nechcú lockdown pred Vianocami

NETKY.SK • 8 November 2021, 07:08 • 2 min
Briti poslúchajú vládu. Nechcú lockdown pred Vianocami

LONDÝN - Spojené kráľovstvo za posledných 24 hodín zaznamenalo 30 305 nových prípadov koronavírusu a 62 súvisiacich úmrtí. Je to najnižší počet nových prípadov od 2. októbra, čo znamená, že počty nových prípadov klesajú.

Otvoriť časovú os

slovakia

left justify in out

Británia do soboty 6. novembra podala viac ako 10 000 000 tretích dávok vakcín proti ochoreniu COVID-19, informovala v nedeľu na svojej webovej stránke stanica Sky News. Celkovo v Spojenom kráľovstve podali 10 062 704 posilňujúcich dávok.

 

img

 

Britská vláda začala iniciatívu, ktorá má za cieľ dostať na očkovanie treťou dávkou čo najviac ľudí. Dôvodom sú obavy, že imunita vytvorená po očkovaní sa u staršej generácie obyvateľov postupne oslabuje.

 

Prečítajte si tiež: V Belfaste zastavili a podpálili ďalší autobus

 

Vedúca Úradu pre zdravotnú bezpečnosť (UKHSA) Susan Hopkinsová povedala, že ľudia zaočkovaní dvomi dávkami, ktorí patria do zraniteľných skupín obyvateľstva, zomierajú na následky vírusu po tom, ako ich imunita zoslabne, píše Sky News.

 

img

 

Britská vláda vyzýva starších ľudí a zraniteľné skupiny obyvateľstva, aby sa dali zaočkovať treťou dávkou. Je to súčasť misie s cieľom zabrániť opätovnému zavedeniu obmedzujúcich opatrení v období pred Vianocami, napísala agentúra DPA.

 

Možno vás zaujme: Ministerstvo zdravotníctva navrhuje lokálny núdzový stav

 

 

 

 

 

 

 

 
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Lukas Dedik

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies