Británia vyslala do pátrania po argentínskej ponorke ďalší stroj

NETKY.SK • 23 November 2017, 13:59 • 2 min
Británia vyslala do pátrania po argentínskej ponorke ďalší stroj

LONDÝN - Britské ministerstvo obrany vyslalo ďalší stroj, helikoptéru Voyager, do pátrania po nezvestnej argentínskej ponorke so 44 námorníkmi na palube.

slovakia

left justify in out

Vrtuľník Voyager je plný technického vybavenia - vrátane 12 prístrojov na záchranu života, teda aj kyslíkových. Helikoptéra sa zapojila do pátrania a pridala sa k hliadkovaciemu ľadoborcu HMS Protector Britského kráľovského námorníctva, k pobrežnému hliadkovaciemu plavidlu HMS Clyde a k vojenskému lietadlu Britského kráľovského letectva C-130.

 

Argentínske vojenské námorníctvo stratilo kontakt s ponorkou ARA San Juan 15. novembra počas jej bežnej misie - plavby z argentínskeho prístavu Ushuaia do domovského prístavu pri meste Mar del Plata.

 

Po ponorke pátra takmer 4000 ľudí z desiatich krajín v plavidlách aj lietadlách. Očakáva sa, že počasie sa ešte zhorší, čo môže hľadanie ešte viac sťažiť. Pátranie sa dostalo do kritickej fázy, keďže kyslík mal podľa prepočtov vystačiť ľuďom v ponorke maximálne do stredy.

 

Argentína pátranie riadi, pričom Spojené štáty koordinujú medzinárodnú pomoc.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Karnisova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies