Británia chce väčšiu konkurenciu na trhu s energiami

NETKY.SK • 15 December 2014, 12:33 • 2 min
Británia chce väčšiu konkurenciu na trhu s energiami

slovakia

left justify in out

LONDÝN - Britský minister energetiky Ed Davey chce, aby sa trhový podiel malých firiem na celkových dodávkach energií v krajine do konca tohto desaťročia strojnásobil.


linkedinfacebooktwitterwhatsappinstagram

Minister to uviedol vo vyhlásení, ktoré zverejnil v pondelok. V tomto roku sa trhový podiel malých dodávateľov energií vo Veľkej Británii zdvojnásobil a z celkového trhu im patrí takmer 10 %. "Chcem ísť ďalej a dosiahnuť, že do konca tohto desaťročia budú mať trhový podiel 30 %," povedal o malých dodávateľoch energií minister Davey. Britskí odberatelia energií odchádzajú od šestice najväčších dodávateľov na protest proti slabým zákazníckym službám a vysokým účtom. Britský úrad na ochranu konkurencie v súčasnosti uskutočňuje hĺbkové prešetrovanie, či šestica najväčších dodávateľov energií neporušovala hospodársku súťaž. Mohlo by to viesť k rozdeleniu niektorých spoločností. 

 

Šesticu najväčších britských dodávateľov energií tvoria firmy SSE, British Gas, Scottish Power, E.ON, RWE npower a EDF Energy. Ceny energií v krajine sa stali významnou politickou agendou pred rokom, kedy opozičná Labouristická strana sľúbila, že v prípade víťazstva v nasledujúcich voľbách zmrazí ceny energií.



Autor: Redakcia Netky



Netky
Do prvého jarného dňa zostáva
00 DNÍ00 HODÍN00 MINÚT00 SEKÚND
logo
Copyright © 2026 Ecniv Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies