Británia by po brexite mala vydávať pracovné povolenia len kvalifikovanej sile

NETKY.SK • 7 December 2016, 12:42 • 2 min
Británia by po brexite mala vydávať pracovné povolenia len kvalifikovanej sile

LONDÝN - Británia by po odchode z Európskej únie (EÚ) mala vydávať pracovné povolenia len kvalifikovaným potenciálnym zamestnancom zo zvyšných 27 štátov bloku. Ale čo sa týka cestovania, mala by udržať bezvízový režim. Uviedol to úrad pre sledovanie migrácie Migration Watch U.K.

slovakia

left justify in out

Ak Londýn nebude vydávať pracovné povolenia nekvalifikovaným robotníkom, zníži sa prílev migrantov z EÚ o približne 100.000 ľudí ročne, tvrdí úrad vo svojej správe.

 

Úrad však pripúšťa, že zamestnávatelia budú možno potrebovať pomoc od štátu vo forme špeciálneho programu, aby sa prispôsobili strate lacnej pracovnej sily z kontinentu. Tento program by ale mal byť časovo obmedzený.

 

Úrad ďalej v správe konštatuje, že tzv. čistá migrácia v Británii sa drží blízko rekordnej úrovne.

 

Premiérka Theresa Mayová považuje výsledok júnového referenda o brexite za jasné odmietnutie "nespútanej" migrácie britskými voličmi. Mayová preto opakovane vyhlásila, že sa počas rokovaní s EÚ bude snažiť dosiahnuť takú dohodu, ktorá Británii umožní zastaviť prílev migrantov.

 

Voľný pohyb osôb je pritom jednou z kľúčových slobôd európskeho bloku a bez ich dodržiavania stratí Británia prístup na spoločný trh.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies