Bratislava zvyšuje kapacitu aj počet vozidiel MHD

NETKY.SK • 26 Apríl 2021, 10:30 • 2 min
Bratislava zvyšuje kapacitu aj počet vozidiel MHD

BRATISLAVA - Dopravný podnik Bratislava (DPB) oddnes zvyšuje kapacitu mestskej hromadnej dopravy (MHD), spoje budú premávať častejšie.

slovakia

left justify in out

"S postupným uvoľňovaním opatrení začínajú Bratislavčania opäť viac cestovať MHD. Od pondelka 26. apríla preto zvyšujeme kapacitu na najvyťaženejších tratiach, obnovujeme niektoré linky a do prevádzky nasadzujeme aj kapacitnejšie vozidlá," avizoval DPB na sociálnej sieti.

 

img


Od dnešného dňa opäť začala premávať električka 7 po trase Rača - Stn. Vinohrady - Blumentál - Hlavná stanica. "V rannej špičke sa tým interval na račianskej radiále skráti len na 2 - 3 minúty a zdvojnásobí počet spojov," uvádza DPB.

 

Obnovuje sa aj prevádzka autobusu 94, ktorý opäť prepojí Petržalku so Zochovou a uzlom Blumentál a posilnia sa tým vyťažené autobusy 93. "Na linke 4 budú opäť premávať kapacitnejšie súpravy namiesto súčasných kratších vozidiel. Zvýšime tým kapacitu električiek do Dúbravky, Karlovej Vsi a na Vajnorskej pri vybraných spojoch až o 50 percent," doplnil dopravný podnik.

 

img

 

Na linku 70 medzi Stn. Podunajské Biskupice a Mostom SNP nasadí DPB kĺbové autobusy, ktoré navýšia kapacitu až o 50 percent.

Linky 191, 192, 196 a 208 naďalej nebudú premávať. "Ďalšie posilnenia budú závisieť od uvoľňovania opatrení, zvyšovania využívanosti MHD a finančnej pomoci zo strany štátu," úzatvára DPB.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies