Blesková náhrada za Lutterbacha: Elitného Poliaka vyzve skúsený český postojár

NETKY.SK • 22 Máj 2024, 10:30 • 2 min
Blesková náhrada za Lutterbacha: Elitného Poliaka vyzve skúsený český postojár

Brazílsky bojovník Joilton Lutterbach sa priamo z RFA dostal do najprestížnejšej MMA organizácie na svete. Jeho premiérovým súperom v UFC bude neporazený Shara Magomedov. Prestupom do UFC tak stratil možnosť štartovať na akcii RFA x ZHS, kde mal byť jeho súperom pod pravidlami Real Boxing Poliak Adrian Błeszyński.

Otvoriť časovú os

slovakia

left justify in out

Namiesto Lutterbacha sa však predstaví v Sosnowieci iný RFA bojovník. Ním je Pavel Šach, ktorý sa už v rámci RFA predstavil dvakrát. Najskôr vo veľmi krvavom a vyrovnanom zápase podľahol Jakubovi Benkovi na body a na RFA 7 ukončil Rafała Kamińského v 2. kole. Šach sa v rámci organizácie predstaví proti poľskému súperovi už po druhýkrát. Duel bude súčasťou sobotňajšieho RFA x ZHS. Vstupenky na podujatie sú dostupné v sieti Eventim.

Po roku a pol opäť na pôde RFA
Pavel Šach patrí medzi stálice českej bojovej scény. Predstavil sa už na niekoľkých významných postojárskych podujatiach a v minulosti čelil takým súperom, ako sú Leo Brichta, Daniel Hromek či Jakub Benko. S posledným menovaným absolvoval debut v rámci RFA, v ktorom jeden z bodových rozhodcov videl remízu. Zvyšní dvaja sa však priklonili na stranu Benka a zakrvavený Šach tak zaznamenal premiérovú RFA porážku.

Chuť si neskôr napravil na RFA 7 v Prahe, kde čelil Poliakovi Kamińskému. Celý zápas sa odohrával v réžii Šacha, ktorý ho napokon ukončil pred limitom tesne pred koncom 2. kola. Na spoločnom galavečeri RFA x ZHS si teda odbije už tretí zápas pod touto organizáciou.

Poliak má 18 zápasov v MMA
Duel Lutterbach vs. Błeszyński mal byť súbojom MMA bojovníkov, ktorí budú zápasiť v nie ich úplne primárnej disciplíne. Box v malých rukaviciach bol však pre oboch veľmi atraktívny až do momentu Lutterbachovho prestupu medzi svetovú elitu. Jeho pôvodný súper Adrian Błeszyński nastúpil pod MMA pravidlami do 18 zápasov, z ktorých si odniesol skóre 11-6-1.

Až ôsmich súperov ukončil na TKO, pričom jeho posledným skalpom je jeho krajan Filip Tomczak, ktorý ako prvý dokázal medzi profesionálmi zdolať Jozefa Wittnera. Błeszyński je už na profi scéne od roku 2015 a v minulosti remizoval so súčasným šampiónom KSW Pawłom Pawłakom. Ako bude vyzerať jeho boxerský duel v malých rukaviciach so Šachom, uvidíme už 25. mája. Turnaj môžete sledovať cez platformu Realsport.tv.

   twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Miroslav Rimaszombati
RFA, Zdroj foto: RFA/Matúš Zeťák
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies