Bitcoin Gold bol potichu uvedený na trh

NETKY.SK • 13 November 2017, 18:32 • 2 min
Bitcoin Gold bol potichu uvedený na trh

LONDÝN – Digitálna mena Bitcoin Gold (BTG) sa potichu začlenila medzi obchodovateľné kryptomeny. Tieto správy mierne zanikli vo svetle búrlivého víkendu, kde hrali hlavnú úlohu Bitcoin a Bitcoin Cash.

Otvoriť časovú os

slovakia

left justify in out

Druhý veľký hard fork Bitcoinu, ktorému sa však komunita vo veľkej miere vyhýbala kvôli jej nedostatku technickej odolnosti, priviedol na svet Bitcoin Gold. Ten sa odteraz dá ťažiť, avšak jeho cena zatiaľ nemá výraznejšiu podporu.

 

 

 

Dňa 11. novembra, teda deň pred uvedením Bitcoinu Gold na trh, sa jeho cena vyšplhala na takmer 500 dolárov. V rovnakom čase sa však Bitcoin Cash blížil k svojmu historickému maximu, ktoré napokon dosiahlo hodnotu 2.477,65 dolárov. V krátkom čase však aj jeho cena rapídne klesla na úroveň 1.100 dolárov a momentálne sa drží mierne nad hranicou 1.200 USD.

 

img

 

Vydanie BTG bolo komplikované aj kvôli vzniku zákerného podvodu, ktorý využíval Twitter konto @bitcoingolds, ktoré sa snažilo oklamať migrujúcich používateľov, aby sem odovzdali svoju kryptomenu. Webovú stránku BTG dokonca paralyzoval veľký hackerský DdoS útok.

"Prišlo k obrovskému útoku v očividnej snahe narušiť spustenie hlavnej siete, ale tímu Bitcoin Gold sa podarilo dostať sieť do prevádzky... aj keď o niečo neskôr, ako bolo naplánované," vyhlásili vývojári vo svojom oficiálnom stanovisku po uvedení BTG na trh.

 

img

 

My by sme vás radi upozornili, že Bitcoin Gold je alternatívna kryptomena a nie je spojená s reťazcom Bitcoin Core, čiže pôvodnou verziou Bitcoinu. Nákupom Bitcoin Gold sa nestávate držiteľom pôvodného Bitcoinu.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
barbora lučivjanská
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies