Biden: Chcem zavrieť hranice s Mexikom!

NETKY.SK • 4 Jún 2024, 13:07 • 2 min
Biden: Chcem zavrieť hranice s Mexikom!

WASHINGTON - Americký prezident Joe Biden pripravuje výkonné nariadenie, ktoré má obmedziť počet žiadostí o azyl a umožní uzavrieť hranice USA s Mexikom. Informovali o tom DPA, El País a CNN.

slovakia

left justify in out

Toto nariadenie je podobné opatreniu, ktorým exprezident Donald Trump počas svojho pôsobenia v Bielom dome sprísnil azylové pravidlá, píšu médiá. Umožní uzavretie hraníc po tom, ako denný počet nezákonne prichádzajúcich osôb prekročí 2 500. Opätovne otvorené budú až vtedy, keď tento počet klesne pod 1 500.
 
Presné znenie nariadenia vrátane denného limitu osôb prichádzajúcich bez povolenia sa ešte môže zmeniť, uviedla stanica CNN. Nové pravidlá sa nebudú vzťahovať na maloleté osoby bez sprievodu dospelých.
 
Bidenova administratíva na tomto opatrení pracovala niekoľko týždňov. Situácia na hraniciach USA s Mexikom je jednou z tém, ktoré najviac znepokojujú voličov pred novembrovými prezidentskými voľbami, píše El País. Republikáni tvrdia, že demokrat Biden stráca kontrolu nad južnými hranicami krajiny, dodáva DPA.
 
Mexiko je tranzitná krajina pre mnohých migrantov z Latinskej Ameriky, ktorí utekajú pred prejavmi násilia, chudobou a politickou neistotou vo svojich krajinách a usilujú sa dostať do USA.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Ingrid Vrabcová
Zdroj: CNN / DPA / El País, Foto: Joe Biden / TASR/AP
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies