Bezdomovec, ktorý zjedol srdce starčeka (90), slúžil ako vojak v Afganistane

NETKY.SK • 19 November 2013, 06:25 • 2 min
Bezdomovec, ktorý zjedol srdce starčeka (90), slúžil ako vojak v Afganistane

BORDEAUX - Údajný kanibal, ktorý na juhu Francúzska zabil 90-ročného muža a zjedol jeho jazyk a srdce, je bývalý vojak, ktorý slúžil v Afganistane.

slovakia

left justify in out

V pondelok o tom informoval nemenovaný vysokopostavený zdroj z prostredia francúzskej armády. Podľa jeho údajov 26-ročný bezdomovec, ktorý tvrdil, že počul v hlave hlasy, bez problémov prešiel armádnymi zdravotnými testami. S mužom tiež údajne neboli žiadne problémy počas jeho misie v Afganistane, kde získal hodnosť desiatnika. Po návrate však odmietol ponuku zo strany armády na predĺženie svojho kontraktu. Kedy presne v Afganistane slúžil, zdroj nešpecifikoval.

Mladý bezdomovec vo štvrtok vnikol do domu starčeka, ktorému následne roztrieštil hlavu kovovým predmetom. Srdce a jazyk obete vytrhol a uvaril, pričom si k nim ako prílohu vzal bielu fazuľu z chladničky. Zločin zavŕšil podpálením celého domu, čím zalarmoval syna obete žijúceho nablízku. Bezdomovec neskôr v dedine napadol a zranil ďalšieho muža, ktorý prechádzal okolo na traktore, a dokonca vstúpil do iného domu, odkiaľ ho vyhnali psy a majiteľ. Podľa vyjadrenia miestnej prokurátorky Chantal Firmigierovej-Michelovej pre agentúru AFP bol pri zatýkaní napriek všetkému "veľmi pokojný". 

Vyšetrovatelia vychádzajú zatiaľ iba z páchateľových priznaní a nie je tak jasné, či zvyšky mäsa nájdené na tanieri boli naozaj ľudské. Srdce a jazyk však mala obeť vytrhnuté. Podľa predbežných zistení nebol so zavraždeným dedinčanom v žiadnom vzťahu. Vražda sa odohrala vo štvrtok večer v odľahlej dedine Nouilhan, kde žije približne 200 ľudí. Psychiatrické testy po zatknutí ukázali, že trpí halucináciami.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies