Autobiografia britského princa Harryho s názvom "Náhradník" láme rekordy

NETKY.SK • 15 Január 2023, 19:00 • 2 min
Autobiografia britského princa Harryho s názvom "Náhradník" láme rekordy

LONDÝN - Z novej autobiografickej knihy "Náhradník" britského princa Harryho sa len v prvý deň predalo 1,4 milióna výtlačkov v angličtine. Uvádzané číslo pritom zahŕňa iba predaj v Spojenom kráľovstve, Spojených štátoch a Kanade, uviedlo vo štvrtok vydavateľstvo Penguin Random House, z ktorého vyhlásenia cituje tlačová agentúra AFP.

slovakia

left justify in out

Kniha vyšla v utorok, jej vydanie sprevádzali štyri propagačné rozhovory s 38-ročným Harrym. Autobiografia prichádza v čase, keď sa britská kráľovská rodina pripravuje na korunováciu kráľa Karola III., Harryho otca. Kráľovská rodina sa zatiaľ k predmetnej publikácii nevyjadrila.

 

Predaj Harryho knihy prekonal doterajší rekord vydavateľstva Penguin Random House v predajnosti publikácie spadajúcej literatúry faktu počas jej prvého dňa na trhu, ktorý dosiaľ držala "Zasľúbená krajina" od bývalého amerického prezidenta Baracka Obamu z roku 2020. Len v USA sa z Obamových memoárov predalo v prvý deň 887.000 kusov. Francúzska verzia Harryho knihy sa začala vo Francúzsku predávať v náklade 210.000 kusov, pričom je už objednaná dotlač ďalších 130.000 výtlačkov, tvrdí tamojšie vydavateľstvo Fayard.

 

img

 

Harry vo svojej autobiografii odhalil viacero dosiaľ neznámych faktov zo svojho života. Opisuje v nej, ako ho v roku 2019 fyzicky napadol jeho starší brat princ William, alebo ako spoločne prosili svojho otca, aby sa neoženil so svojou druhou manželkou - kráľovnou manželkou Kamilou. Harry ako niekdajší vojak takisto prezradil, že počas svojho nasadenia v Afganistane zabil 25 bojovníkov hnutia Taliban.

 

img

 

"Táto kniha je príbehom niekoho, o kom sme si možno mysleli, že ho dostatočne poznáme. Princa Harryho teraz môžeme skutočne pochopiť prostredníctvom jeho vlastných slov," uviedla Gina Centrellová, riaditeľka spoločnosti The Random House Publishing Group s tým, že ide o viac než len obyčajné memoáre celebrity. Táto 416-stranová kniha vyšla celkovo v 16 jazykoch na celom svete, a to súčasne v tlačenej aj digitálnej podobe. Vo vydavateľstve Penguin Random House vyšlo aj neskrátené audio vydanie knihy, ktoré načítal samotný princ Harry. twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Interny redaktor
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies