Atentátnik Ali Agca položil kvety k hrobu Jána Pavla II.

NETKY.SK • 27 December 2014, 16:14 • 2 min
Atentátnik Ali Agca položil kvety k hrobu Jána Pavla II.

VATIKÁN - Turek Mehmet Ali Agca, ktorý v roku 1981 spáchal atentát na pápeža Jána Pavla II., požiadal dnes vo Vatikáne o stretnutie so súčasnou hlavnou katolíckej cirkvi Františkom.

slovakia

left justify in out

Keď dostal zamietavú odpoveď, položil dve kytice bielych ruží k hrobu Františkovho predchodcu, ktorý sa nachádza v hrobke pápežov pod Bazilikou sv. Petra, informovali na svojom webe noviny La Repubblica.
      

Agcu následne zatkla talianska polícia a odviedla na výsluch na policajnú stanicu v Ríme.
      

S pápežom Františkom sa chcel Agca stretnúť aj počas jeho tohtoročnej novembrovej návštevy v Turecku.
      

Talianske orgány nikdy neudelili čoskoro 57-ročnému Agcovi vstupné vízum. Ten dnes pre denník La Repubblica povedal, že neprišiel ako bežný turista, ale na vstup do baziliky získal "osobitné povolenie Vatikánu".
      

Hovorca Vatikánu Federico Lombardi nečakanú návštevu Agcu vo Vatikáne potvrdil. "Položil kvety k hrobu Jána Pavla II. Myslím, že to stačí," citovala ho La Repubblica.
      

Agca, ktorý bol členom tureckej ultrapravicovej organizácie Siví vlci, zasiahol Jána Pavla II. niekoľkými výstrelmi 13. mája 1981 počas audiencie na Námestí svätého Petra v Ríme. Pápež, ktorý zomrel v roku 2005,  navštívil Agcu v roku 1983 v rímskom väzení Rebibbia a odpustil mu.
      

Agcu prepustili v januári 2011 po tom, čo si odsedel takmer 30 rokov v Taliansku a Turecku. Teraz žije vo svojej vlasti.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
JAR JE TU O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona