Assassin's Creed Shadows ukazuje prvý trailer, zavedie nás do Japonska

NETKY.SK • 17 Máj 2024, 19:15 • 4 min
Assassin's Creed Shadows ukazuje prvý trailer, zavedie nás do Japonska

Ubisoft oficiálne predstavil prvý trailer na novú hru zo série Assassin's Creed a pridal aj detaily k hre.

slovakia

left justify in out

Máme tu prvý trailer na Assassin's Creed Shadows, novú assassin hru umiestnenú do feudálneho Japonska, pričom dostaneme pod kontrolu dve postavy a to samuraja a ninju.  Samuraj bude legendárny čierny samuraj Yasuke, ninja bude žena Naoe, dcéra shinobiho Fujibayashi Nagatu. 

Pritom si sami vyberieme za koho budeme hrať a budeme môcť prechádzať úlohy a misie podľa štýlu boja danej postavy.

Za Naoe a Yasuke postavy sa bude hrať veľmi odlišne – Naoe je shinobi, ktorá používa stealth, parkour a pomôcky, zatiaľ čo Yasuke je orientovaný na boj a je obrnený – osobnosti dvojice sa nakoniec navzájom dopĺňajú a vytvárajú jedinečnú dynamiku v rámci Shadows.

Ako bystrá a obratná Naoe používajte hluk, svetlo a tiene, aby ste sa vyhli detekcii, keď nepriatelia reagujú na meniace sa prostredie. Rozptýlite stráže pomocou kunai, shuriken a dymových bômb, infiltrujte nepriateľské základne pomocou svojich uchopovacích hákov a parkourových zručností a zabite svoje ciele skrytou čepeľou.

Na začiatku hry Assassin's Creed Shadows je Naoe 17-ročná z Igy a dcéra jedného z najznámejších shinobi tej doby - Fujibayashiho Nagata. Naoe je napriek prísľubu, že bude v bezpečí, nútená zúčastniť sa tohto boja. Tím opisuje Naoe ako„odhodlanú, ale súcitnú“, schopnú poraziť akéhokoľvek nepriateľa a zároveň prejaviť súcit obetiam vojny a korupcie. Keďže jej rodná provincia Iga je priamo na ceste Nobunagovho dobýjania, z prvej ruky vidí skazu, ktorú môže vojna priniesť, a sľubuje, že svoje schopnosti využije na pomoc svojmu ľudu.

Ako legendárny a charizmatický samuraj Yasuke zaútočte na svojich nepriateľov s brutálnou presnosťou a silou. Využite jeho bojové schopnosti na útok, blokovanie, odvrátenie a porazenie svojich nepriateľov. Ovládnite obrovský arzenál zbraní, ktoré máte k dispozícii – vrátane katany, kanabo, lukov, naginaty a ďalších – aby ste oslobodili Japonsko od jeho utláčateľov.

Rozhodnutie zahrnúť do Assassins' Creed Shadows hrateľnú, skutočnú historickú postavu tejto éry bolo dvojaké: Ubisoft Quebec chcel zahrnúť samuraja a Yasukeov príbeh bol dostatočne otvorený, aby umožnil kreativity. Je totiž okolo neho stále veľa otázok a špekulácií. Fascinujúce fakty však boli nesporné: pôvodom z Afriky prišiel do Japonska zotročený Portugalcami, zapôsobil veľkosťou, silou a dôvtipom a slúžil pod japonským daimjom Odom Nobunagom.

„Dvojicu protagonistov Assassin's Creed Shadows spojil Nobunaga, ktorého cieľom bolo zjednotiť Japonsko, a preto zaviedol svoju armádu – spolu s Yasukom – do provincie Iga počas druhej vojny Tenshō. Iganský odpor odvážne viedol otec Naoe, hoci sú ich počty výrazne slabšie než armáda Nobunagy. Dvaja protagonisti sa našli prostredníctvom Nobunagy, aj keď z pochopiteľných dôvodov nezačínajú práve najlepšie. Táto dvojica poskytuje hráčovi protichodné pohľady na Nobunagu a prostriedky, ktoré použil na dosiahnutie svojho cieľa zjednotenia, a ich prekrývajúce sa perspektívy v rámci Shadows v konečnom dôsledku umožňujú jemnejší pohľad na neskoré obdobie Sengoku. Rozdiel v ich sociálnom postavení sa odráža v samotnom svete, ktorý bude na hráča reagovať odlišne podľa toho, za koho hrá. Napríklad Naoe sa môže prezentovať ako vidiečanka a získať tak potrebné reakcie, teda ak chce byť vôbec videná. Na druhej strane Yasuke síce pochádza z inej krajiny, ale jeho status samuraja si u ostatných získava rešpekt, takže sa mu ľudia budú klaňať na uliciach. Hráči môžu mať od dvojice postáv rôzne očakávania a v niektorých prípadoch budú radšej riešiť len jedno alebo druhé," hovoria o dvoch hlavných protagonistoch autori hry.

Hra už má podobne ako predchádzajúce veľké Assassin hry naplánované aj dve expanzie, ktoré sa budú dať predplatiť v season passe. Vydanie je naplánované na 15. novembra. na PC, Xbox Series XS a PS5. Gameplay zrejme uvidíme budúci mesiac na Ubisoft Connect evente.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Zdroj: Sector, IGN, Game UK, Foto: sector.sk
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies