Asociácia nemocníc nesúhlasí s upravenou ponukou pre Union

NETKY.SK • 2 December 2016, 14:34 • 2 min
Asociácia nemocníc nesúhlasí s upravenou ponukou pre Union

BRATISLAVA - Asociácia nemocníc Slovenska (ANS) nesúhlasí s upraveným návrhom Union zdravotnej poisťovne (ZP) a trvá na ponechaní príplatkov v plnej výške. Upravenú ponuku, pre nemocnice združené v ANS, zaslala zdravotná poisťovňa 30. novembra. Informovala o tom kancelária asociácie.

slovakia

left justify in out

Union ZP na rokovaní 29. novembra informovala zástupcov ANS, že vrátenie časti príplatkov k cenám ukončených hospitalizácií, ošetrovacích dní, osobitne hradených výkonov a výkonov jednodňovej zdravotnej starostlivosti vyplatených v roku 2016 bude od stredy 30. novembra požadovať aj od fakultných a univerzitných nemocníc. "Podľa našich informácií sa tak doposiaľ nestalo. ANS samozrejme zastáva rovnaké nesúhlasné stanovisko k vráteniu príplatkov fakultnými a univerzitnými nemocnicami ako v prípade nemocníc združených v ANS, no zároveň sa pýtame na dôvod takéhoto konania zo strany Union ZP a rôzneho prístupu k nemocniciam ANS a fakultným a univerzitným nemocniciam," konštatovala asociácia.


ANS vo štvrtok zaslala predsedovi Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou Tomášovi Haškovi žiadosť o preskúmanie postupu zdravotnej poisťovne voči poskytovateľom zdravotnej starostlivosti združeným v ANS.


Union zdravotnej poisťovni (ZP) vypovedalo do štvrtka zmluvu 39 nemocníc združených v ANS. Ako ďalej informovala asociácia, dve nemocnice zmluvu nevypovedajú, desať nemocníc vypovie zmluvu v blízkom čase a zostávajúce nemocnice zvažujú vypovedanie zmluvy. Nemocnice reagujú na postup zdravotnej poisťovne, ktorá bude chcieť od poskytovateľov zdravotnej starostlivosti, aby jej vrátili príplatky. Union ZP k tomuto kroku pristúpi pre nedostatočné dofinancovanie zdravotníctva.


Union ZP k 1. decembru evidovala 24 výpovedí. "Uisťujeme poistencov Union zdravotnej poisťovne, že vo všetkých nemocniciach ANS majú aj naďalej nárok na plnú t.j. odkladnú aj neodkladnú starostlivosť," ubezpečila Elena Májeková, členka predstavenstva a riaditeľka sekcie nákupu zdravotnej starostlivosti, revíznych činností a programov zdravia Union ZP. Vo všetkých zmluvách s členmi ANS je dohodnutá jednoročná výpovedná lehota, počas ktorej majú poistenci Union ZP nárok na odkladnú aj neodkladnú starostlivosť v plnom rozsahu podľa zmluvných podmienok.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies