Asistované sčítanie sa končí už tento týždeň. Máte poslednú možnosť sa zrátať

NETKY.SK • 08.06 • Čítanie 2 min

BRATISLAVA - Bratislava pripravila mapu miest na asistované sčítanie, zostáva na neho posledný týždeň.

slovakia

left justify in out

„Asistované sčítanie v Bratislave začalo 3. mája a končí 13. júna. Ľudia, ktorí sa nesčítali online do konca marca, majú tak tento týždeň poslednú možnosť zrátať sa, čím pomôžu Bratislave získať financie na modernejšiu MHD, kvalitnejšie cesty, viac stromov či čistejšie verejné priestranstvá," uviedla hovorkyňa magistrátu Katarína Rajčanová. 

 

Penzistom pomáhajú asistenti

Dosčítavanie je určené pre seniorov resp. ľudí, ktorí sa nevedeli alebo nemohli zrátať v online sčítaní. „Táto forma je bezpečná, asistenti sú odborne aj technicky pripravení pomôcť," doplnila.

Hlavné mesto vytvorilo na základe verejne dostupných zdrojov mapu, kde môžu obyvatelia nájsť miesta na asistované sčítanie so stacionárnym asistentom.

 

„V prípade záujmu je možné prísť na kontaktné miesto vyznačené na mape a sčítať sa priamo tam alebo sa zrátať s pomocou sčítacieho asistenta, ktorého je potrebné zavolať domov," vysvetlila hovorkyňa mesta. Všetky miesta nájdete TUBratislavské kontaktné miesta sú vyobrazené na mape na adrese TU.

 

Hlavné mesto môže získať až 10 miliónov eur ročne
V prvej fáze sa v Bratislave sčítalo 86 percent obyvateľov. „Pre Bratislavu je tohtoročné sčítanie veľmi dôležité, nakoľko má po 10 rokoch možnosť sčítať jej obyvateľov nanovo a získať spravodlivé financie, o ktoré bola ukrátená pri poslednom sčítaní v roku 2011," podotkla Rajčanová.  

 

Dodala, že Bratislava môže tohtoročným sčítaním získať až 10 miliónov eur ročne, ktoré môžu byť použité na modernejšiu MHD, kvalitnejšie cesty, viac stromov či krajšie, dostupnejšie a čistejšie verejné priestranstvá.
 

Mohlo by vás zaujímať: Počet sčítaných ľudí už prekročil hranicu päť miliónov

 

Asistované sčítanie sa spustilo začiatkom mája a potrvá do 13. júna. twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova

Jeseň
JESEŇ SKONČÍ O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona