Asistent Podkonický si váži šancu učiť sa pri Kanaďanovi Ramsaym

NETKY.SK • 5 Február 2019, 13:01 • 2 min
Asistent Podkonický si váži šancu učiť sa pri Kanaďanovi Ramsaym

Bratislava - Andrej Podkonický je v poradí tretí tréner zo slovenskej Tipsport Ligy, ktorý v sezóne 2018/2019 dostal príležitosť pri slovenskej reprezentácii. Na Nemeckom pohári pôsobil pri hlavnom trénerovi Craigovi Ramsaym a stálom asistentovi Róbertovi Petrovickom kouč Trenčína Ján Pardavý, vo švajčiarskom Luzerne si túto pozíciu vyskúšal Ivan Droppa z Banskej Bystrice.

slovakia

left justify in out

Podkonický dostal šancu na domácom Kaufland Cupe a v pozícii asistenta by sa rád predstavil aj na MS v Košiciach. Šanca pre Podkonického bola logickou voľbou, so svojimi zverencami vedie po 51. kolách tabuľku domácej súťaže. "Je to pre mňa veľká vec a som veľmi vďačný, že som dostal takúto možnosť. Nie každý ju dostane. Mám možnosť učiť sa od pána Ramsayho, trénoval dlhé roky v NHL, takže je to pre mňa skvelé," povedal Podkonický po utorkovom tréningu. Pre 40-ročného kouča však stretnutie s Ramsaym nebude prvé. "Ja som sa s ním už stretol, keď som bol asistent pri reprezentácii SR do 17 rokov. Strávili sme asi štyri hodiny, predstavil nám systém, ktorý preferuje. Ale každý deň sa chcem zlepšovať, takže aj dnes po prvom tréningu som sa niečo naučil a naučím sa aj v ďalších dňoch."

 

Generálny manažér reprezentácie Miroslav Šatan povedal, že funkciu druhého asistenta na MS môže obsadiť, ale aj nemusí. Podkonický by však rovnako ako pred ním Ivan Droppa takúto ponuku neodmietol. "Každý by bol rád, keby bol na MS ako tréner. Ja by som bol veľmi rád." Podkonický strávil niekoľko rokov v zámorí ako hráč, dokonca si zahral za Floridu aj v NHL, systém Craiga Ramsayho mu tak nie je cudzí. Niektoré zámorské prvky využíva aj v klube: "Áno je to tak, používam v klube niektoré veci, na ktoré dbá aj pán Ramsay."

 

Tréner zvolenských hokejistov má na turnaji Kaufland troch zverencov, útočníkov Michala Chovana, Rastislava Špirka a Milana Kytnára. Hráčom o reprezentačnej motivácii hovoril už pred začiatkom sezóny. "Keď som prišiel do Zvolena, tak som hráčom povedal, že všetci majú motiváciu dostať sa do reprezentácie. Vlani sa na MS dostal celý útok z Popradu. Reprezentácia je to naj a musia sa snažiť," povedal Podkonický a dodal: "Všetci traja hráči odo mňa špeciálne pokyny nedostali, ale poviem im, aby hrali najlepšie ako môžu."

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Roman Bekö
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies