Archeológovia odkryli v Egypte prvú baziliku z rímskej éry

NETKY.SK • 8 Júl 2011, 10:16 • 2 min
Archeológovia odkryli v Egypte prvú baziliku z rímskej éry

Archeológovia odkryli v Egypte prvú baziliku z rímskej éry - Kultúra Egyptské úrady vo štvrtok  oznámili, že archeológovia odkryli prvú baziliku postavenú v meste Alexandria na pobreží Stredozemného mora. Bazilika podľa nich pochádza z rímskej éry a bola

slovakia

left justify in out

img

Egyptské úrady vo štvrtok  oznámili, že archeológovia odkryli prvú baziliku postavenú v meste Alexandria na pobreží Stredozemného mora. Bazilika podľa nich pochádza z rímskej éry a bola postavená na troskách chrámu z čias vlády Ptolemaiovcov, ktorá sa skončila smrťou Kleopatry.
      Dva paralelné rady žulových a vápencových stĺpov naznačujú, že bazilika bola miestom spoločenských stretnutí, využívaným aj pre obchodné a súdne záležitosti, informovali v dnešnom komuniké egyptské pamiatkové úrady.
      Počas piatich mesiacov vykopávok, ktoré sa skončili v máji, keď archeológovia narazili na podzemnú vodu, odkryli tiež niekoľko sôch staroegyptskej bohyne Ízis - jedna socha ju znázorňuje ako dojčí - a grécko-egyptského boha Serapisa.

Zdroj: TASR/Associated Presstwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies