Andrej Babiš dostane policajnú ochranku, podobne aj jeho nástupcovia

NETKY.SK • 21 December 2015, 18:31 • 2 min
Andrej Babiš dostane policajnú ochranku, podobne aj jeho nástupcovia

PRAHA - Český minister financií a predseda hnutia ANO Andrej Babiš, ale aj všetci jeho nástupcovia na poste šéfa rezortu financií budú mať policajnú ochranku.

slovakia

left justify in out

Vláda ČR dnes totiž schválila návrh na rozšírenie zoznamu osôb chránených políciou práve o ministra financií, informoval internetový server Novinky.cz.

Babiš požiadal ministra vnútra ČR Milana Chovanca o policajnú ochranu už na začiatku novembra, pričom to zdôvodnil celou radou hrozieb a poukázal aj na otázky ako boj proti organizovanému zločinu, daňové aspekty, boj proti hazardu a iné chúlostivé témy, ktorým sa venuje.

 

Denné náklady na ochranku ministra financií ČR dosiahnu podľa samotného Babiša asi 10.000 korún. Popri mzdách pre bodyguardov budú túto sumu tvoriť aj náklady na prevádzku motorových vozidiel a plat policajného vodiča.

 

Minister financií namietal voči nákupu troch áut pre celý predmetný útvar, pričom cena jedného je asi 2,4 milióna Kč. Napokon však akceptoval argumenty, že počas budúcoročnej návštevy najvyšších predstaviteľov napríklad Číny a Vatikánu budú potrebné ďalšie automobily.

 

V ČR mali doteraz nárok na policajnú ochranku prezident, šéfovia oboch komôr parlamentu, premiér, ako aj ministri vnútra, zahraničných vecí a spravodlivosti. Na ministra obrany dohliada vojenská polícia.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies