Americký generálny prokurátor: Je potrebné obnoviť dôveru po odhalení sledovania

NETKY.SK • 19 November 2013, 08:52 • 2 min
Americký generálny prokurátor: Je potrebné obnoviť dôveru po odhalení sledovania

WASHINGTON - Americký generálny prokurátor Eric Holder v pondelok oznámil delegácii Európskej únie, že je potrebné obnoviť dôveru po odhaleniach o sledovaní európskych lídrov Spojenými štátmi. Informovala o tom agentúra DPA.

slovakia

left justify in out

Európska ministerka spravodlivosti Viviana Redingová povedala, že Holder tiež naznačoval pripravenosť USA na intenzívnejšiu spoluprácu s EÚ v otázke zastrešovacej dohody o zhromažďovaní dát.

Redingová sa s novinármi rozprávala vo Washingtone po rokovaní amerického a európskych ministrov vnútra a spravodlivosti. Podľa Redingovej je to Holderov sľub prvý náznak zo strany USA za tri roky, že Spojené štáty sú ochotné dohodnúť sa s EÚ na zmluve o zhromažďovaní dát.

Holder "prisľúbil byť kreatívny s cieľom veľmi rýchlo nájsť uspokojivé riešenie" problému, na ktorom pracovali vyjednávači oboch strán niekoľko rokov. Zastrešovacia zmluva by zabezpečila, aby práva Európanov boli rovnocenné s právami Američanov pri spoločných operáciách presadzovania zákona.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies