Aký osud čaká rozostavanú nemocnicu Bory?

NETKY.SK • 11 Január 2022, 17:13 • 3 min
Aký osud čaká rozostavanú nemocnicu Bory?

BRATISLAVA - Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽaNO) chce podporovať výstavbu štátnej koncovej nemocnice Rázsochy. Kúpu súkromnej nemocnice Bory zatiaľ odmieta. Minister to uviedol v relácii TV Markíza Na telo Plus. Podľa predsedu mimoparlamentnej strany Dobrá voľba a Umiernení Tomáša Druckera by mal minister prestať s nejasnými vyjadreniami na túto tému.

slovakia

left justify in out

„Nemocnicu Bory, ktorú stavia Penta, kupovať štát asi nebude,“ povedal minister. Uvažuje skôr o nejakej forme spolupráce, možností je podľa neho viacero. Pripomenul, že s výstavbou Rázsoch ráta aj programové vyhlásenie vlády. Minister to preto považuje za svoju povinnosť.

 

img

 

Minister ešte v polovici decembra pripustil, že odkúpenie koncovej nemocnice na Boroch je v hre a v tejto téme nevylúčil diskusie. Podľa predsedu mimoparlamentnej strany Dobrá voľba a Umiernení Tomáša Druckera by sa mala vláda prestať vyhovárať a je potrebné začať s výstavbou štátnej koncovej nemocnice.

 

Prečítajte si tiež: Lengvarský ohlásil nový režim OP plus. Kde bude platiť?

 

Nepáčia sa mu nejasné vyjadrenia a špekulácie okolo koncovej nemocnice zo strany ministra. „Považujem vyjadrenia pána ministra typu 'asi' za vajatavé, neprofesionálne a v tak vážnej veci za nezodpovedné. Nezodpovedné predovšetkým pre budúcnosť slovenského zdravotníctva a vzdelávania nových lekárov a sestier,“ poukázal Drucker.

 

img

 

Pripomenul, že vláda Eduarda Hegera (OĽaNO) sa zaviazala, že do piatich rokov vybudujú komplexnú koncovú univerzitnú nemocnicu Rázsochy. „Súčasná vláda sľúbila, že nemocnicu zaradí medzi strategické investície špeciálnym zákonom Lex Rázsochy,“ dodal Drucker.

 

Možno vás zaujme: Jaroslav Haščák žiada ospravedlnenie. Zvažuje aj finančnú náhradu. Koľko?
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Lukas Dedik
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies