15 mŕtvych pri útoku v nepokojnom regióne Sin-ťiang!

NETKY.SK • 29 November 2014, 13:16 • 2 min
15 mŕtvych pri útoku v nepokojnom regióne Sin-ťiang!

PEKING - Pätnásť ľudí, vrátane 11 útočníkov, bolo zabitých a 14 ďalších osôb utrpelo zranenia pri ďalšom incidente v nepokojnej Ujgurskej autonómnej oblasti Sin-ťiang na severozápade Číny. Oznámila to dnes agentúra Sinchua.

slovakia

left justify in out

K útoku došlo v piatok na verejnom priestranstve v okrese v Ša-čche, kde skupina osôb zaútočila na civilistov nožmi, sekerami a výbušnými zariadeniami.
      

Policajti, hliadkujúci v okolí miesta útoku, zabili 11 útočníkov a ďalších štyroch ľudí, ktorých identita nie je známa. Zranených previezli do miestnych nemocníc.
      

Na mieste činu sa našlo niekoľko výbušných zariadení, nožov a sekier.
      

V Ujgurskej autonómnej oblasti Sin-ťiang panuje už dlho napätie medzi miestnymi turkickými Ujgurmi a etnickými Číňanmi. Ujguri tvoria asi deväť z 22 miliónov obyvateľov regiónu Sin-ťiang. Ujgurská menšina sa sťažuje na hospodársky, politický a kultúrny útlak, zatiaľ čo čínska vláda obviňuje ujgurské skupiny zo separatistických snáh a terorizmu. 
      

V októbri odsúdili 12 Ujgurov na trest smrti za "organizovanie teroristických útokov". Júlová vlna násilia v Sin-ťiangu si vyžiadala 96 mŕtvych, vrátane 37 civilistov a 59 údajných teroristov.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies