Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
3. jún. 2023Karolína
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Zuzana Čaputová
Zuzana Čaputová
21.04.2021 09:01 Domov
Zuzana Čaputová ocenila pripravenosť ozbrojených síl pomôcť, či riešiť krízové situácie
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
21.04.2021 09:01 Domov

Zuzana Čaputová ocenila pripravenosť ozbrojených síl pomôcť, či riešiť krízové situácieBRATISLAVA - Napriek rozsiahlemu zapojeniu do asistenčných úloh pri riešení pandémie sa podarilo udržať operačnú pripravenosť Ozbrojených síl Slovenskej republiky. Zuzana Čaputová ocenila pripravenosť vojakov a vojačiek na riešenie rôznych krízových situácií.


Minister obrany Jaroslav Naď a náčelník Generálneho štábu Ozbrojených síl Daniel Zmeko v utorok 20. apríla informovali prezidentku Zuzanu Čaputovú o pripravenosti Ozbrojených síl. Témami stretnutia, o ktoré Čaputová požiadala, bol boj proti ochoreniu COVID-19, plánované výcvikové aktivity OS SR, modernizácia armády, ale aj udalosti v Českej republike a napätie na ukrajinsko-ruskej hranici. Informovala o tom na sociálnej sieti.

 Po stretnutí hlava štátu zhodnotila, že pre ďalšie udržanie a postupné zvyšovanie pripravenosti OS SR je potrebné, aby prešli z plnenia asistenčných úloh do režimu prípravy a výcviku vrátane medzinárodných cvičení. Zároveň požiadala náčelníka generálneho štábu, aby odovzdal poďakovanie všetkým profesionálnym vojakom aj civilným zamestnancom OS SR za ich nasadenie v boji proti pandémii.

 "Oceňujem, že naši vojaci a vojačky neustále dokazujú svoju pripravenosť na riešenie rôznych krízových situácií a pomoci občanom. Môže však nastať situácia, keď Slovenská republika bude musieť čeliť komplexnejšej výzve, alebo viacerým krízam súčasne, a preto som na stretnutí otvorila otázku budovania väčšej pripravenosti Slovenskej republiky riešiť krízové situácie nevojenského charakteru aj bez ozbrojených síl,“ povedala prezidentka.

V súvislosti so situáciou v ČR sa Čaputová zaujímala o stav zabezpečenia muničných skladov. Od ministra obrany a náčelníka generálneho štábu dostala uistenie, že ich ochrane venuje armáda zvýšenú pozornosť. Na stretnutí sa zároveň zhodli, že narastanie vojenskej prítomnosti ruských vojsk na hranici s Ukrajinou je neštandardné a prispieva k nestabilite na Ukrajine aj v celom regióne.  "Obavy v ozbrojených silách vyvoláva nárast vojenskej prítomnosti ruských vojsk na ukrajinsko-ruských hraniciach. Všetci spolu sme sa zhodli, že takéto narastanie vojenskej prítomnosti na východnej hranici Ukrajiny je neštandardné a prispieva k nestabilite na Ukrajine aj v celom našom regióne. Pre nás je mimoriadne dôležité, aby bezpečnostné prostredie Ukrajiny bolo pokojné, stabilné a predpokladateľné," zakončila Zuzana Čaputová.


 reklama


Zdroj: Netky Kristýna Peštová/ Facebook

Foto:  FacebookNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok