Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
9. aug. 2022Ľubomíra
BratislavaBratislava 19°
Biblia
TV program
Moje Netky
Zuzana Čaputová
Zuzana Čaputová
31.03.2021 08:31 Domov
Zuzana Čaputová expresne rýchlo podpísala jednoduchšie doručovanie oznámení o odklade daňového priznania
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
31.03.2021 08:31 Domov

Zuzana Čaputová expresne rýchlo podpísala jednoduchšie doručovanie oznámení o odklade daňového priznaniaBRATISLAVA - Doručovanie oznámení o predĺžení lehoty na podanie daňového priznania sa zjednoduší.


Oznámenie o predĺžení lehoty na podanie daňového priznania budú môcť daňovníci, ktorí nie sú povinní komunikovať s finančnou správou elektronicky, podať aj e-mailom. Novelu zákona, ktorú v utorok schválil parlament, expresne rýchlo podpísala prezidentka Zuzana Čaputová. Novelou zákona sa tiež predĺži obdobie, kedy sa na respirátory FFP2 a FFP3 uplatňuje nulová sadzba DPH, a to z konca apríla do konca júna tohto roka.

 


Predlžuje sa aj dopredaj cigariet, ktoré boli zdanené sadzbou spotrebnej dane platnou do 31. januára 2021, do vypredania zásob. Zo zákona je možné tieto cigarety predávať, ponúkať na predaj alebo skladovať najneskôr do 31. marca tohto roka. Posunula sa aj lehota na dopredaj spotrebiteľského balenia bezdymových tabakových výrobkov, a to z 30. apríla do 30. júna tohto roka.

Doplnené budú aj opatrenia v oblasti hazardných hier, a to o odklad úhrady odvodov z hazardných hier počas roka 2021. Odvody splatné v období od účinnosti zákona do 31. augusta tohto roka sa posúvajú do konca tohto roka.

 

 

Posúva sa termín predloženia ročného vyúčtovania a správy o činnosti spoločenstiev vlastníkov bytov a nebytových priestorov a správcov bytových domov a nebytových budov za rok 2020. Zavádza sa možnosť využitia elektronického hlasovania na schôdzach a pri písomnom hlasovaní vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome počas pandémie.

Schváleným pozmeňujúcim návrhom sa tiež predlžuje lehota na použitie bežných výdavkov v štátnom rozpočte poskytnutých po 31. júli rozpočtového roka 2020 najneskôr do konca tohto roka. Kapitálové výdavky na rok 2019, ktoré neboli alebo nebudú použité do konca tohto roka, tak bude možné použiť do 31. decembra 2022. Rezort financií tým reaguje na pretrvávajúce obdobie pandémie, v ktorom je sťažené využitie bežných a kapitálových výdavkov.

 

Prečítajte si tiež: Prezidentka v paláci privítala Petru Vlhovú. Ďakuje jej za to, že dokázala potešiť ľudí v ťažkých časochreklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: SITA/ Netky Kristýna Peštová

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok