Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
14.07.2018 12:14 Ekonomika
ŽSR majú 374 neobsadených miest, hľadajú elektromontérov či výpravcov
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
14.07.2018 12:14 Ekonomika

ŽSR majú 374 neobsadených miest, hľadajú elektromontérov či výpravcovBRATISLAVA - Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) riešia nedostatok odborných prevádzkových zamestnancov už niekoľko rokov. Podľa hovorkyne spoločnosti Martiny Pavlikovej to súvisí s odchodom silných ročníkov do dôchodku, ale aj s nedostatkom týchto zamestnancov na trhu práce.


Aktuálne majú ŽSR 374 neobsadených miest. Z toho je 180 pracovných miest, na ktoré je rozpracované prijatie zamestnanca a 194 je reálne neobsadených miest. Najväčší deficit zamestnancov firma momentálne pociťuje v profesiách návestný majster, elektromontér pevných trakčných a silnoprúdových zariadení a výpravca. "A to predovšetkým na západnom Slovensku," zdôraznila Pavliková.

 

Celkovo pritom k 30. júnu zamestnávala spoločnosť 13.655 ľudí, z čoho je 10.367 mužov a 3288 žien. Priemerná mzda vo firme dosiahla v prvom polroku sumu 1015,98 eur. "Prvýkrát v histórii ŽSR tak priemerná mzda prekročila hranicu 1000 eur," priblížila Pavliková.

Pre podporu zamestnanosti sa Železnice podľa jej slov aktívne podieľajú na projekte duálneho vzdelávania aj štipendijného programu na stredných aj vysokých školách. "V týchto programoch v súčasnosti študuje s podporou ŽSR 77 žiakov stredných odborných škôl a študentov vysokých škôl," doplnila Pavliková. Každý z nich má podpisom učebnej alebo štipendijnej zmluvy garantované pracovné miesto v odbore.

 

V absolventskom programe 2017/2018 prijala spoločnosť 45 absolventov, z ktorých piati skončili svoje pôsobenie na ŽSR. Cieľom tohto programu je podľa hovorkyne ponúknuť zamestnanie študentom stredných a vysokých škôl, ktorí hľadajú uplatnenie po ukončení štúdia. "Väčšina absolventov má ukončené vzdelanie v odbore železničnej dopravy, elektrotechniky a strojárstva," dodala Pavliková. Absolventi sa pripravujú na typovú pozíciu pod vedením povereného zamestnanca prevažne v trvaní jedného roka, počas ktorého získajú potrebné odborné znalosti a praktické skúsenosti.

 

 reklama


Zdroj: TASR

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok