Zoznam štvrťfinalistov doplnili Real Madrid a Chelsea Londýn

NETKY.SK • 17 Marec 2011, 08:23 • 2 min

Posledné dve miestenky do štvrťfinále futbalovej Ligy majstrov si v stredu zabezpečili Real Madrid a Chelsea Londýn. Španielsky klub presvedčivo zdolal Olympique Lyon 3:0 a Chelsea stačila na postup aj bezgólová remíza s FC Kodaň. Osmičku, v ktorej figurujú až tri anglické kluby, rozdelí už v piatok (12.00) do dvojíc žreb vo švajčiarskom Nyone. Prvé štvrťfinálové zápasy budú na programe 5. a 6. apríla, odvety o týždeň neskôr.
      Real sa pritom cez osemfinálový prah dostal len po prvý raz od roku 2004, naopak londýnski "boháči" sa v oktete objavili už po štvrtý raz za posledných päť rokov.

Osemfinále LM, odvetné zápasy:
      Real Madrid - Olympique Lyon 3:0 (1:0)
      Gól: 37. Marcelo, 66. Benzema, 76. Di Maria. Rozhodca: Skomina (Slovin.), ŽK: Carvalho, Pepe - Cissokho, Gourcuff, 70.034 divákov.
      Real: Casillas - Ramos, Pepe, Carvalho, Marcelo - Xabi Alonso, Khedira - Di Maria (78. Granero), Özil, Ronaldo (74. Adebayor) - Benzema (84. Diarra)
      Olympique Lyon: Lloris - Reveillere, Cris, Lovren, Cissokho - Briand (46. Gomiz), Gourcuff (69. Pied), Toulalan, Källström, Delgado (80. Pjanič) - Lopez
      Prvý zápas: 1:1, postúpil Real.

"Biely balet" s Lyonom konečne pretrhol sedemzápasovú sériu bez víťazstva v európskej klubovej súťaži číslo jeden a pomstil sa aj za vlaňajšie osemfinálové vyradenie účastníkom francúzskej Ligue 1. Real si zároveň zachoval stopercentnú bilanciu v tejto sezóne na štadióne San Bernabeu, kde vyhral všetkých 23 zápasov, pričom v LM neinkasoval ani jeden gól. Taktické otázniky nad štartom dovtedy zraneného Cristiana Ronalda sa rýchlo rozplynuli a domáci sa mohli radovať už po štyroch minútach, ale Lloris v bránke Lyonu bol pozorný v dvoch následných šanciach súpera. K prvej obrovskej šanci sa hostia dostali v 22. minúte, keď Delgado po skvelej akcii Cissokha mieril k ľavej žrdi bránky Madridčanov, ale Cassilas sa včas natiahol za loptou. Až v závere prvého polčasu po individuálnom prieniku stredom hosťujúcej obrany a vzornej spolupráci s Cristianom Ronaldom sa presadil sviatočný strelec z obrany Realu Marcelo. V druhom dejstve mali naďalej zverenci Joseho Mourinha navrch a v 66. minúte po obrovskom kikse obrany Lyonu skóroval už 6. gól v uplynulých siedmich zápasoch ich bývalý spoluhráč Karim Benzema. Zmätky v defenzíve hostí ale neustali a Real mohol v nasledujúcich minútach úplne rozobrať svojho súpera, tretí gól po desiatich minútach pridal Angel Di Maria po Özilovej prihrávke a domáci pohodlne dohrali.

Chelsea Londýn - FC Kodaň 0:0
      Rozhodca: Moen (Nór.), ŽK: Drogba - Claudemir, Bolanos, 36.454 divákov.
      Chelsea: Čech - Bosingwa, Ivanovič, Terry, A. Cole - Ramires, Obi, Mikel (84. Essien), Lampard, Žirkov (75. Malouda) - Anelka (68. Torres), Drogba
      FC Kodaň: Wiland - Wendt, Jörgensen, Antonsson, Bengtsson (61. Zohore) - Bolanos (90. Kristensen), Claudemir, Kvist, Vingaard (74. Santin) - N'Doye, Grönkjär
      Prvý zápas: 2:0, postúpila Chelsea.

Londýnčania si po celý zápas strážili pohodlný náskok z Kodane. No dánsky klub, ktorý hral doma len prvý súťažný zápas v kalendárnom roku, sa už prezentoval v zohratejšej podobe a kládol húževnatý odpor. Chelsea si vypracovala veľa šancí, ale žiadna z nich nebola vyložená a brankár Johan Wiland strely pohodlne kryl. Zahrmieť mohlo na opačnej strane, keď historicky prvého dánskeho účastníka vyraďovacej fázy mohol k prekvapujúcemu triumfu posunúť priamy kop Dameho N'Doyeho, ktorý síce prekonal brankára Čecha, ale lopta skončila na konštrukcii bránky. V závere druhej časti domáci vystupňovali tlak, ale cez obranu Kodančanov sa nedostali.

Zoznam štvrťfinalistov LM: Real Madrid, Chelsea Londýn, Manchester United, Inter Miláno, Tottenham Hotspur, Schalke 04, Šachtar Doneck, FC Barcelona