Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
24. jan. 2022Timotej
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Nemocnica Zlaté Moravce
Nemocnica Zlaté Moravce
03.08.2017 13:45 Ekonomika
Zlatomoravská nemocnica zrekonštruuje tepelné zariadenia v budove, státisícová rekonštrukcia by mala rapídne znížiť prevádzkové náklady
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
03.08.2017 13:45 Ekonomika

Zlatomoravská nemocnica zrekonštruuje tepelné zariadenia v budove, státisícová rekonštrukcia by mala rapídne znížiť prevádzkové nákladyZLATÉ MORAVCE - Nemocnica Zlaté Moravce sa rozhodla investovať do rekonštrukcie tepelného hospodárstva. Jej vedenie očakáva od investície vo výške 400.000 eur výrazné zníženie nákladov na prevádzku.


Nezávislý prevádzkový zdroj tepla pre vykurovanie a ohrev teplej úžitkovej vody by mal ovplyvniť aj hospodársky výsledok nemocnice, povedal predseda predstavenstva Nemocnice Zlaté Moravce, a. s., Miroslav Jaška. "Úvodnú fázu už máme za sebou, v súčasnosti podnikáme potrebné kroky k úspešnej realizácii projektu," skonštatoval.

 

Po spustení nového technologického zariadenia do prevádzky bude pôvodný stratový centrálny zdroj odpojený. Využitie nových technológií umožní diaľkový centrálny dohľad nad prevádzkou kotolne a zároveň prehľad o spotrebe plynu a vyrobeného tepla. Počas výstavby na prepojenie jednotlivých budov s kotolňou budú v maximálnej miere využité jestvujúce teplovodné kanály, čo sa prejaví na minimálnych rozkopávkach cestnej komunikácie.

 

Cieľom investície je maximálne využitie moderných trendov v produkcii tepla. Nemocnica bude v budúcnosti profitovať z výrazného zníženia spotreby plynu, tepelných strát, zvýšenej účinnosti dodávok tepla a teplej vody. Prínosom majú byť i úspory na strane spotreby. Uvedenie moderných technológií do prevádzky bude mať okrem ekonomického aj ekologický význam, tvrdí Jaška.

 

Nemocnica Zlaté Moravce je nemocnica pavilónového typu. Od decembra minulého roka je jej majoritným vlastníkom spoločnosť Agel. Zdravotnú starostlivosť poskytuje obyvateľom okresu Zlaté Moravce, do jej spádovej oblasti však patria aj hraničné obce okresov Nitra a Levice, čiastočne aj región Novej Bane. Skupina Agel plánuje investovať do nemocnice viac ako dva milióny eur.

 

 

 

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: TASR

Foto:  Google MapsNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok