Zlato pre štafetu Ukrajiny, Slovenky na 14. mieste

NETKY.SK • 21 Február 2014, 17:08 • 2 min

ČERVENÁ POĽANA - XXII. zimné olympijské hry v Soči - štafeta na 4x6 km v biatlone žien.

Otvoriť časovú os

Zlato v súťaži ženských štafiet na 4x6 km v rámci biatlonových súťaží na zimných olympijských hrách v Soči si v piatok vybojovali reprezentantky Ukrajiny. Kvarteto v zložení Vita Semerenková, Julia Džimová, Vaľ Semerenková a Olena Pidgrušná nemuselo absolvovať ani jedno trestné kolo a napriek piatim dobíjaniam malo v cieli náskok 26,4 s pred domácimi Ruskami. Bronz si vybojovali Nórky s finišmenkou Torou Bergerovou s odstupom 37,6 s za víťaznými Ukrajinkami.

Slovenskej štvorici Janka Gereková, Paulína Fialková, Terézia Poliaková a Martina Chrapánová preteky v bežeckom a biatlonovom komplexe Laura nevyšli bežecky ani strelecky a pred poslednou položkou na strelnici v stoji bola finišujúca Martina Chrapánová stiahnutá rozhodcami z pretekov. Dovtedy Slovenky museli absolvovať päť trestných kôl a dovedna devätnásť dobíjaní. Slovenské biatlonistky sú oficiálne klasifikované na 14. mieste, ktoré im patrilo v čase, keď odstupovali z trate a boli kolo pozadu. V slovenskej zostave chýbala pre chorobu olympijská víťazka zo šprintu Anastasia Kuzminová.

"S mojou streľbou v ľahu to bola katastrofa. Tri trestné kolá, naozaj neviem, čo sa mohlo stať. Nie je to celé podľa mojich predstáv. Na trati to bolo ťažké, ale tá streľba... Bez nej to nejde. Išli sme dnes prekvapiť. Aj sme prekvapili, ale negatívne," povedala Terézia Poliaková pre RTVS v cieli