Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
31. jan. 2023Emil
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
21.12.2012 13:58 Krimi
Zima prináša viac nehôd, vyhnite sa im!
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
21.12.2012 13:58 Krimi

Zima prináša viac nehôd, vyhnite sa im!Zima prináša viac nehôd, vyhnite sa im! Krimi V tomto predvianočnom období nás čaká ochladenie, ktoré súvisí aj so zmenou povrchu vozovky.


V tomto predvianočnom období nás čaká ochladenie, ktoré súvisí aj so zmenou povrchu vozovky. Preto treba dbať na zvýšenú bezpečnosť na cestách.

Častejšie hmly, „neviditeľní“ chodci, poľadovice, ale aj sneh na cestách, aj na toto by mali vodiči myslieť počas nasledujúceho obdobia. Zimné pneumatiky by už niekoľko týždňov mali byť samozrejmosťou. V zimných mesiacoch stúpa počet dopravných nehôd, problémom nie je len hmla, sneh či poľadovica, ale náhle zmeny v počasí. Treba sa rýchlo prispôsobiť podmienkam na ceste. Preto znížte rýchlosť jazdy a dávajte pozor na ostatných vodičov. To, že zareagujete včas, neznamená, že tak urobí aj vozidlo pred vami, či za vami. Dodržiavajte preto bezpečnú vzdialenosť medzi vozidlami.

Predvianočné obdobie je typické ruchom v uliciach, vianočné trhy, či nákupy darčekov vyháňajú do ulíc viac chodcov. Mnohí sú nervózni a nesústredení a nedodržiavajú dopravné predpisy. Neprechádzajú cez priechod pre chodcov, neriadia sa podľa svetelnej signalizácie. Preto by vodiči mali dávať väčší pozor aj nich.

Tmavé oblečenie za zníženej viditeľnosti robí z chodca „neviditeľného.“ Ohrozuje tak nie len seba, ale aj ostatných. Následkom toho vodič chodca nezbadá vôbec alebo neskoro. Reflexné prvky toto riziko znižujú. Neznamená to však, že s reflexnými prvkami sa môžete na ceste správať nezodpovedne. Hlavne počas vianočných sviatkov sa treba s vodičmi vzájomne rešpektovať. Vodiči chodcov slabšie vidia a na mokrej, či zľadovatenej ceste sa brzdí náročnejšie.

Aj napriek upozorneniam a kontrolám polície, stále evidujeme na cestách chodcov pod vplyvom alkoholu. Preto odporúčame vodičom, aby v okolí pohostinstiev znížili rýchlosť, aby vedeli včas reagovať na nečakané situácie. V prípade chodcov je veľmi dôležité obliecť sa tak, aby ich bolo vidieť aj za zníženej viditeľnosti. Niekedy stačí oblečenie s reflexnými prvkami, alebo označiť oblečenie reflexnými páskami. Zvýšenou opatrnosťou sa môžete vyhnúť tomu, že ďalšou obeťou dopravnej nehody budete práve Vy.

Zdroj: KRPZ BBreklama


reklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:   KRPZ BBNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
ad
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok