Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
8. jún. 2023Medard
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
20.02.2023 10:30 Domov
Žilina získala na zelenú infraštruktúru v školách vyše 180 000 eur
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
20.02.2023 10:30 Domov

Žilina získala na zelenú infraštruktúru v školách vyše 180 000 eurŽILINA - Žilinská samospráva získala na vybudovanie prvkov zelenej infraštruktúry v školských zariadeniach viac ako 180.000 eur z Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP). Podľa hovorkyne mesta Barbory Zigovej ide o druhú etapu projektu, ktorého zámerom je skvalitniť prostredie v areáloch Základnej školy s materskou školou (ZŠ s MŠ) Gaštanová, ZŠ Limbová a ZŠ s MŠ Do Stošky v Bánovej.


Školské pozemky majú podľa primátora Žiliny Petra Fiabáneho potenciál stať sa živou učebňou. "Zrevitalizované zelené plochy umožnia žiakom získať kontakt s prírodou a vytvoria jedinečný priestor pre získavanie nových vedomostí a zručností hravou formou. Pedagógom zase poskytnú viac príležitostí na motiváciu a vedenie detí," priblížil. ZŠ s MŠ Gaštanová vďaka príspevku z eurofondov zrevitalizuje átrium.

 

"Nový zelený priestor, ktorý sa bude využívať ako exteriérová trieda, vznikne v areáli ZŠ Limbová. Časť nenávratného finančného príspevku sa využije na vybudovanie školskej záhrady v areáli ZŠ s MŠ Do Stošky v Bánovej," priblížila Zigová. Celkové oprávnené výdavky na projekt Zelené opatrenia areálov ZŠ a MŠ v meste Žilina – II. etapa predstavujú sumu 191.781 eur, pričom príspevok z IROP je vo výške 182.192 eur. "S realizáciou, ktorá bude trvať sedem mesiacov, by sa malo začať po ukončení kontroly verejného obstarávania riadiacim orgánom IROP," dodala hovorkyňa mesta. reklama


Zdroj: TASR / KB Netky

Foto:  pixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok