Žilina potvrdila úlohu favorita a zdolala gruzínsky tím rozdielom triedy

NETKY.SK • 9 Júl 2021, 10:19 • 2 min

ŽILINA- Domáci futbalisti MŠK Žilina si v prvom zápase prvého predkola hravo poradili nad gruzínskym FC Dila Gori 5:1.

Krásne góly, kvalitný futbal

Žilina vstúpila do zápasu tou správnou nohou, už v úvodných minútach ukazovala kto je lepším tímom a v 6.minúte otvorila skóre. Po peknej kombinačnej akcii sa k zakončeniu dostal Benson Anang a Žilina viedla 1:0.

Druhý a posledný gól prvého polčasu prišiel v 25.minúte, po ďalšej šikovnej práci Kaprálika sa dostala lopta k Dávidovi Ďurišovi a ten zvýšil na 2:0

V druhom polčase sa obraz hry nijako nezmenil, Žilina pokračovala v útočnom futbale, čo v 56.minúte prinieslo možnosť pokutového kopu a Vahan Bichakhchyan zvýšil na 3:0

Svôj druhý gól v zápase pridal Ďuriš, ktorý šikovnou technickou strelou navýšil náskok na 4:0.

Žilina pokračovala v útočnej šou a jej piaty a posledný gól prišiel v 82.minúte, kedy sa presadil striedajúci Taofiq Jibril

Gruzínsky tím sa dočkal aspoň skrášlenia skóre, krátko po góle Jibrila sa napriahol k strele Andro Nemsadze a krásnym gólom ukončil toto stretnutie.

Žilina si spravila chuť a do odvety, ktorá sa bude hrať 15.Júla si prinesie značný náskok, ktorý sa bude snažiť pretaviť v postup do druhého predkola Európskej Konferenčnej Ligy.

"Stále sme však len na polceste a čaká nás ťažká odveta. Preto nemôže byť pred budúcim týždňom reč o uspokojení či podcenení. Chalani dnes boli výborne nastavení, táto aktivita nás zdobí už dlhú dobu," povedal tréner 𝗣𝗮𝘃𝗼𝗹 𝗦𝘁𝗮𝗻̌𝗼.

Týmto víťazstvom futbalisti Žiliny vyrovnali svoje najvyššie víťazstvo z roku 1974, v ktorom porazili Videoton už v neexistujúcom Stredoeurópskom pohári.