Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
16. apr. 2021Dana
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Všetko sa dá naučiť, stačí len zvoliť tú správnu cestu.
Všetko sa dá naučiť, stačí len zvoliť tú správnu cestu.
06.08.2019 11:38 Environetky
Žiaci sa môžu lepšie oboznámiť so separovaním odpadu cez novú hru vo virtuálnej realite
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
06.08.2019 11:38 Environetky

Žiaci sa môžu lepšie oboznámiť so separovaním odpadu cez novú hru vo virtuálnej realiteBRATISLAVA - Virtuálna realita je už bežnou súčasťou sveta hier. Čo by ste ale povedali na to, keby existovala hra, ktorá má za cieľ zdôrazniť potrebu ochrany životného prostredia a triedenia odpadu? Virtuálna realita ponúka už aj toto.


Za vznikom hry stojí organizácia Moving Environment v spoluprácu s občianskym združením Príroda na dotyk a Fakultou informatiky a informačných technológií (FIIT) Slovenskej technickej univerzity v Bratislave. Hrou reagujú na fakt, že Slovensko je v tejto oblasti "na chvoste" EÚ a na skládkach končí takmer 75 % odpadu.

 

 

"Hra je zacielená na druhý stupeň základných škôl a na stredné školy. Cieľom je dostať do virtuálnej reality čo najviac ľudí, zaujať ich, naučiť ich o separovaní tak, aby potom odpad triedili v reálnom svete po celý život," približuje spoločnosť Moving Environment. S prezentáciou hry v školách by sa malo začať už v septembri.

 

 

V hre sa nachádza triediaca linka a úlohou hráča je čo najrýchlejšie roztriediť predmety medzi sklo, odpad a papier. Niektoré predmety majú pritom obaly zložené z viacerých komponentov, ktoré je tiež potrebné čo najrýchlejšie oddeliť. "Za každé správne zatriedenie zbierate body a na konci každého levelu uvidíte, koľko nových vecí vďaka vami vyseparovanému odpadu vzniklo recykláciou," približuje spoločnosť.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Triedenie odpadu zábavnou formou? Prečo nie! Vyvinuli sme hru, ktorá simuluje vo virtuálnej realite triedenie odpadu na triediacej linke. Hlavným cieľom hry je naučiť deti a dospelých zábavným spôsobom o odpadoch a recyklácii a poukázať na ich vplyv na životné prostredie a zmenu klímy. Hru od septembra predstavíme na viacerých školách našim deťom a nevieme sa dočkať! Link na článok o hre a na video o hre sme Vám dali do profilu. #virtualnarealita #hra #gamification #virtualreality #scientificstorytelling #interactivemedia #prirodanadotyk #triedenieodpadu #separacia #triediacalinka #preskoly #zivotneprostredie #environment #environmentalscience #hightech

Príspevok, ktorý zdieľa Príroda na dotyk (@priroda_na_dotyk),

 

Prezentácia hry bude spojená s prednáškou o triedení odpadu a recyklácii. Séria bude obohatená o účasť na rôznych podujatiach venovaných životnému prostrediu, kde bude prednáška sprevádzaná 3D premietaním.

 

 

 

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: TASR/netky LČ

Foto:  Unsplash, Instagram, TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok