Zhasla posledná šanca: Francúzi pochovali nádej Slovákov na štvrťfinále!

NETKY.SK • 19 Máj 2014, 18:02 • 2 min

MINSK - Slovenská reprezentácia už nemá šancu postúpiť do štvrťfinále 78. majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji v bieloruskom Minsku.

Definitívnu "stopku" v snahe o prienik medzi okteto najlepších tímov na svetovom šampionáte vystavilo zverencom trénera Vladimíra Vůjtka pondelkové víťazstvo Francúzska nad Dánskom 6:2, ktorým sa krajina "galského kohúta" prebojovala do štvrťfinále.

Slováci sa síce prípadným utorkovým triumfom nad Dánskom (začiatok o 15.45 h SELČ) môžu bodovo dotiahnuť na tretích Francúzov či štvrtých Čechov, no s oboma súpermi na MS 2014 prehrali, a preto ich v tabuľke A-skupiny nemôžu predstihnúť.

Na čele sú pätnásťbodové výbery Kanady a Švédska. Slovenskému družstvu sa nepodarilo postúpiť do štvrťfinále prvýkrát od domáceho šampionátu v roku 2011.

Hokejisti Francúzska štvorgólovým uráganom v záverečnej tretine sfúkli Dánov v pondelkovom stretnutí v základnej A-skupine a postúpili do štvrťfinále na majstrovstvách sveta v bieloruskom Minsku. Muziku tvrdil predovšetkým prvý útok víťazného tímu, trio Roussel, Bellemare, S. da Costa nazbieralo štyri góly a sedem asistencií.

Výsledok - A-skupina (Čižovka Arena):
Dánsko - Francúzsko 2:6 (1:2, 1:0, 0:4)
Góly: 16. J. Jensen (K. Staal, Jakobsen), 35. K. Staal (J. Jensen, Bjorkstrand) - 2. Desrosiers (Meunier, Y. Treille), 20. Roussel (Amar, Bellemare), 50. Bellemare (Roussel, S. da Costa), 51. S. da Costa (Roussel, Bellemare), 53. Manavian (Roussel, S. da Costa), 56. S. da Costa
Vylúčení: 1:2 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Rantala (Fín.), Sidorenko (Biel.) - Fluri (Švaj.), Leermakers (Hol.)

8. Taliansko 6 1 0 0 5 5:20 3

Legenda: poradie, mužstvo, zápasy, víťazstvá v riadnom hracom čase (3 b.), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 b.), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 b.), prehry v riadnom hracom čase (0 b.), skóre, body.