Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
21. mar. 2023Blahoslav
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
23.11.2022 12:00 Zdravie
Žena, ktorú rakovina zasiahla nečakane a tvrdo. A preparáty, ktoré jej vrátili dôstojnosť
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
23.11.2022 12:00 Zdravie

Žena, ktorú rakovina zasiahla nečakane a tvrdo. A preparáty, ktoré jej vrátili dôstojnosťO onkologických pacientoch zvyčajne len počúvame. Žijeme si svoje životy často v neúprosnom tempe dnešnej doby a rakovina sa nás až tak netýka, pretože nie je našou súčasťou.


Aj pre Renátu bola táto zákerná choroba len niečím veľmi vzdialeným, pokiaľ jej lekár v marci neoznámil zdrvujúcu správu. Vďaka bioaktívnym peptidovým preparátom svoj boj momentálne zvláda oveľa lepšie.

 

Rodina na prvom mieste

 

Ani lekárom sa takéto správy neoznamujú najjednoduchšie. Renáte bolo vysvetlené, že v jej prípade ide o rakovinu gynekologického pôvodu, presnejšie o nádorové ochorenie vaječníkov. V tom momente slová lekára prestala naplno vnímať a v hlave si sama pre seba hovorila:

 „Len nech nemusím ísť na chemoterapiu.“ So slzami v očiach a hlavou plnou myšlienok, ako to oznámi doma rodine, odchádzala s informáciou, že možnosti liečby jej budú oznámené na základe výsledkov doplňujúcich testov.

 

Telefonát znel jasne - chemoterapia

 

Renátin najhorší sen sa, žiaľ, stal realitou a v apríli musela začať podstupovať chemoterapiu.

„Hneď po prvej dávke som prežila hotové muky, zvracala som tak silno, až sa mi zdalo, že to nikdy neprestane,“ spomína. Následne začali prichádzať vypadávanie vlasov, nevoľnosť, nechutenstvo, hnačka či zápcha, teda sa naplno rozvinulo každodenné peklo.

 

„Kiežby existovalo niečo, čo by mi uľavilo,“ želala si, ale ani sa neodvažovala dúfať, že také čosi predsa len jestvuje.

 

 

Poradňa

 

Rodina Renátu podporovala a pomáhala jej, ako len mohla, hľadala možnosti, ako mame a manželke pomôcť. Vyskúšali množstvo vecí, no bezúspešne.

 „V poradni mi pacientka spomínala nejaké peptidy, ktoré pomohli jej, a tak som dcéru poprosila, či by mi o tom niečo nenašla na internete,“ vysvetľuje. Takto sa dozvedeli o možnostiach bunkovej obnovy zo Slovenska.

 

Krátke peptidy – Bioaktívne peptidové ultrafiltráty Reconvel®

 

„Príjemné prostredie, usmiaty ľudia a ochota pomôcť,“ takto popisuje stretnutie pani Renáta. „Prešli si so mnou môj zdravotný stav úplne dopodrobna a odporučili mi dva z ich preparátov, následne mi všetko pekne vysvetlili tak, aby som tomu rozumela.“

 Do užívania preparátov sa pustila s obavami aj nádejou. Už pri nasledujúcej chemoterapii sa ich prospešné pôsobenie začalo potvrdzovať.

 „Žalúdok som mala pokojnejší, nevracala som - sama som tomu nemohla uveriť,“ dodáva. Renáta cítila, že chemoterapia je pre ňu ťažká, no nežiadúce účinky nepociťuje ani zďaleka v takom rozsahu, v akom ich pociťovala v jej začiatkoch.

 „Užívanie preparátov Reconvel® mi vracia dôstojnosť, dokážem sa samostatne pohybovať, pretože nie som vyslabnutá natoľko, aby som musela celý deň preležať v posteli. S ich pomocou mám chuť bojovať ďalej,“ oduševnene rozpráva. Pani Renáta má pred sebou ešte dlhú cestu v boji s rakovinou, no dnes sa do rodinného života zapája ako plnohodnotný člen.reklama


Zdroj: Netky Michaela MihokováNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok