Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
20. mar. 2023Víťazoslav
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
02.02.2023 12:00 Domov
Zelené plochy v areáli Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre prejdú revitalizáciou
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
02.02.2023 12:00 Domov

Zelené plochy v areáli Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre prejdú revitalizáciouNITRA - Slovenská poľnohospodárska univerzita (SPU) v Nitre bude aj v tomto roku rozvíjať zelené plochy vo svojom areáli. Plánuje pokračovať v projekte, ktorý pod názvom Zelená infraštruktúra začala realizovať už vlani.


V predchádzajúcej etape boli revitalizované a upravené plochy medzi hlavnou budovou univerzity a študentským domovom A. Bernoláka. "Projekt zahŕňa takmer 15.000 štvorcových metrov. Jeho obsahom bude rekonštrukcia exteriérových priestorov areálu SPU v okolí medziblokov a vnútorného námestia pri hlavnej budove. Práce v druhej etape budú zahŕňať aj vybudovanie spevnených plôch a nahradenie asfaltových chodníkov dlažbou s bezbariérovým a protišmykovým povrchom," uviedla riaditeľka Botanickej záhrady pri SPU Alica Beňová.

 

 

Ako doplnila, v rámci projektu pribudne nové parkové osvetlenie a bude inovovaný parkový mobiliár, ktorý budú tvoriť atypické lavičky, bodové sedenia, lehátka, stojany na bicykle a odpadkové koše. "Zelené plochy budú zakladané s ohľadom na dlhodobú filozofiu SPU a dôrazom na udržateľný rozvoj. Zamerané budú aj na podporu biodiverzity, opatrenia na zníženie dopadov zmeny klímy a usmerňovanie zrážkovej vody," pripomenula Beňová. Súčasťou projektu bude tiež výsadba 23 vzrastlých drevín a založenie trvalkových záhonov, na ktorých bude vysadených 35.000 rastlín a takmer 52.000 cibuľovín. "Súčasťou budú tiež pochôdzne štrkové lúky s posedením a rekultivácia trávnatých plôch. Prípravné práce sa začnú už čoskoro. Plnenie projektu podporeného z Európskeho fondu regionálneho rozvoja potrvá do konca roku 2023," dodala Beňová. reklama


Zdroj: TASR / KB Netky

Foto:  FB SPU Nitra - Zelená univerzitaNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok