Béla
Bugár

Zuzana
Čapútová

Eduard
Chmelár

Gabriela
Drobová

Štefan
Harabin

Marian
Kotleba

Milan
Krajniak

František
Mikloško

Rober
Mistrík

Róber
Švec

Bohumila
Tauchmannová

Juraj
Zábojník

Oskar
Fegyveres


Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
17. jan. 2019Nataša
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Účasť na jednotlivých cyklistických etapách už prisľúbili herec Ivan Vojtek
Účasť na jednotlivých cyklistických etapách už prisľúbili herec Ivan Vojtek
28.11.2016 17:27 Domov
Združenie Nádej pripravuje 3. ročník projektu Od Tatier k Dunaju, účasť prisľúbili aj umelci
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
28.11.2016 17:27 Domov

Združenie Nádej pripravuje 3. ročník projektu Od Tatier k Dunaju, účasť prisľúbili aj umelciBRATISLAVA - Šíriť osvetu o skleróze multiplex a umožniť pacientom s týmto závažným degeneratívnym ochorením nervovej sústavy spoločne sa bicyklovať a prekonávať prekážky, je cieľom tretieho ročníka projektu od Tatier k Dunaju.


"Uskutoční sa od 22. mája do 27. mája 2017. Pacienti a dobrovoľníci pripravili novú 400-kilometrovú trasu, počas ktorej sa tentoraz budú zastavovať a stretávať s pacientmi nielen v mestách, ale i menších obciach," informovala dnes novinárov Jaroslava Valčeková, predsedníčka Združenia sclerosis multiplex Nádej a zároveň pacientka, ktorej túto chorobu diagnostikovali pred jedenástimi rokmi.

 

"Z Račkovej doliny, cez Liptovskú Kokavu dobicyklujeme v prvý deň do kúpeľov Lúčky a v nasledujúcich dňoch prejdeme cez Terchovú, Považskú Bystricu, Trenčín, Trnavu a Bratislavu, ako i dedinky a mestečká na tejto trase," spresnila program cyklotúry Valčeková. Program vyvrcholí 27. mája 2017 na bratislavskom Hviezdoslavom námestí pri príležitosti Svetového dňa sklerózy multiplex i 10. výročia pôsobenia OZ Nádej.

 

Na podujatí sa spolu s pacientmi trpiacimi týmto ochorením zúčastnia aj zdraví ľudia, podporovatelia a sympatizanti občianskeho združenia Nádej, ako i členovia rodín pacientov. Podujatie má ukázať, že ani takéto náročné ochorenie obmedzujúce pohyb pacientov nesmie byť dôvodom, aby si človek prestal klásť pred seba výzvy a aby sa nemotivoval k ich zdolávaniu. Súčasťou sprievodného programu je možnosť pre pacientov, aby konzultovali svoje ťažkosti súvisiace s chorobou s lekárom.

 

Patrón podujatia, profesor a lekár Peter Valkovič zdôraznil, že pre pacientov so sklerózou multiplex je pravidelný pohyb životne dôležitý, rovnako ako aj optimizmus, o ktorý sa delia v komunite spolupacientov. "Preto vítam a podporujem túto aktivitu a osobne sa na nej s radosťou zúčastním," povedal. Vyzdvihol, že pacienti s týmto ťažkým ochorením majú v sebe veľký optimizmus, ktorý často chýba zdravým ľuďom.

 

Pacientov so sklerózou multiplex a ich aktivity podporujú aj viacerí umelci, politici, sponzori či firmy. Účasť na jednotlivých cyklistických etapách už prisľúbili herec Ivan Vojtek, speváčka Katarína Ščevlíková, spevák Tomáš Bezdeda a pridávajú sa ďalší.

 

 

 reklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok