Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
29. sep. 2020Michal
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Podpredseda združenia Milan Muška
Podpredseda združenia Milan Muška
08.02.2017 15:44 Domov
Združenie miest a obcí chce zastupovať samosprávy na rokovaní o poplatkoch za energie
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
08.02.2017 15:44 Domov

Združenie miest a obcí chce zastupovať samosprávy na rokovaní o poplatkoch za energiePOPRAD 8. februára (SITA) – Združenie miest a obcí (ZMOS) dnes prijalo uznesenia, v ktorých žiada vládu SR, aby v rámci pripravovaných legislatívnych zmien v súvislosti s energetikou, aj v rámci nastavenia povinností Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO), mohlo pôsobiť ako reprezentatívny zástupca samospráv pri rokovaniach, ktoré sa budú týkať nastavovania parametrov.


„Chceme mať jasnú odpoveď na otázku, aký finančný dopad budú mať jednotlivé rozhodnutia na rozpočty miest a obcí, to ostatné nás až tak nezaujíma,“ povedal dnes po skončení rokovania Rady ZMOS vo Vysokých Tatrách výkonný podpredseda združenia Milan Muška. Zvýšenie distribučných poplatkov za energie označil za nešťastné. Zároveň pripomenul, že hoci vláda prijala rozhodnutie vrátiť výšku poplatkov za elektrinu a plyn na úroveň minulého roka, a situáciu to upokojilo, neznamená to podľa neho, že sa prestanú hľadať riešenia do budúcnosti.


Muška dnes zároveň uviedol, že nespochybňuje nezávislosť ÚRSO. „Nezávislosť však neznamená nezodpovednosť a neochotu počúvať názory všetkých účastníkov konania, pretože výsledky rozhodnutia ÚRSO sú výsledkami v rámci správneho konania,“ skonštatoval. Pre ZMOS sú podľa jeho slov dôležité merateľné ukazovatele a všetko ostatné, čo s tým súvisí, teda aj „prípadné návrhy a námety, odporúčania na racionalizáciu v spotrebe energie a na technické opatrenia“. Ako informoval, v tejto súvislosti ZMOS zároveň dalo odporúčania aj mestám a obciam, aby sami aktívne posúdili stav svojich energetických zariadení a v spolupráci s dodávateľmi hľadali riešenia, ktoré povedú k optimalizácii spotreby.


ZMOS plánuje pracovať aj s ďalšími výzvami, ako je napríklad možnosť hľadať nástroje na optimalizáciu spotreby energie. „Je naším záujmom mať prostredníctvom ZMOSu a predstavenstiev jednotlivých vodárenských spoločností tiež možnosť ovplyvňovať nastavovanie ceny dodávanej vody, ale aj ostatných parametrov, ktoré súvisia s nastavením ceny,“ uviedol podpredseda združenia Muška. ZMOS by tiež podľa jeho slov očakával návrat k veľmi jednoduchému vyjadreniu ceny energie. „Zaujíma nás, koľko platíme za kubík vody, za kubík plynu a kilowatt elektrickej energie,“ povedal ďalej. Súčasný systém je podľa ZMOSu veľmi neprehľadný, vláde tak odporúča prehodnotiť ho. Predseda združenia Michal Sýkora zároveň dodal, že ZMOS zamestnal externého odborníka z tejto problematiky, aby vedelo obhajovať záujmy miest a obcí. „Kladieme dôraz na odbornosť našich postojov,“ povedal.

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok