Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
16. apr. 2021Dana
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Štúdia odhalila možnú príčinu choroby.
Štúdia odhalila možnú príčinu choroby.
06.12.2020 14:05 Zahraničie
Zdravotné problémy diplomatov v Číne a na Kube mohli byť cielené
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
06.12.2020 14:05 Zahraničie

Zdravotné problémy diplomatov v Číne a na Kube mohli byť cielenéUSA - Komisia americkej Národnej akadémie vied zistila, že zdravotné problémy amerických diplomatov na Kube a v Číne môžu súvisieť s mikrovlnným žiarením. Je to zároveň najnovšia teória o záhadnom ochorení, ktoré sa začalo objavovať v roku 2016 v Havane.


Nemusela to byť tropická choroba 
Štúdia tvrdí, že "riadená, pulzná rádiofrekvenčná energia sa javí ako najvierohodnejšie vysvetlenie" symptómov, medzi ktoré patrili intenzívne bolesti hlavy, závrat či kognitívne ťažkosti. Predtým pracovali s teóriami, že ťažkosti mohli spôsobiť tropická choroba alebo psychický tlak.

 

 

Nešťastná náhoda? 
Komisia, ktorú tvorilo 19 členov, neidentifikovala zdroj energie a takisto netvrdí, že diplomati boli obeťami útoku. Poznamenali, že v bývalom Sovietskom zväze sa uskutočnil výskum spojený s takýmito zdravotnými problémami.

 

 

Odborníci vyhlásili, že je veľmi náročné vyriešiť tento prípad, keďže nie všetci diplomati mali rovnaké príznaky a akadémia nemala prístup k všetkým predchádzajúcim štúdiám o ochoreniach.

Zdravotné problémy malo približne dvadsať Američanov spojených s veľvyslanectvom na Kube a takisto kanadskí diplomati a zamestnanci amerického konzulátu v čínskom Kantone.
 

Informácie z roku 2018

Washington informoval Havanu o najnovšom incidente z 29. mája (2018) už predtým, ako bol formálne lekársky potvrdený, a pripomenul Kube jej zodpovednosť za ochranu diplomatov na jej pôde.

 

 

Diplomati, ktorí boli záhadnému ochoreniu vystavení, utrpeli príznaky zodpovedajúce ľahkému otrasu mozgu. Pri niektorých prípadoch sa objavila aj dezorientácia a strata sluchu.

 

Niektorí americkí predstavitelia v Číne aj na Kube hlásili, že predtým, ako ochoreli, počuli neidentifikovateľný zvuk, a prvé správy naznačovali, že mohli byť zasiahnutí tajnou zvukovou zbraňou.

 

 

Po tom, čo USA označili Kubu zodpovednú za uskutočnenie útokov, resp. "ochranu" jej úradníkov, odvolali viac ako polovicu svojich zamestnancov a vykázali 15 kubánskych diplomatov z Washingtonu.

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: indiatoday/AP/SITA/Netky Lukáš Čief

Foto:  Pexels, Pixabay, Unsplash, YouTubeNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok