Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
21. mar. 2023Blahoslav
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
13.11.2019 17:30 Relax
Zdravotné benefity zelerovej šťavy
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
13.11.2019 17:30 Relax

Zdravotné benefity zelerovej šťavyBRATISLAVA – Stonkový zeler je rastlina, ktorá je bežne dostupná aj u nás na Slovensku. Vedeli ste však, že jeho pravidelná konzumácia je spojená s niekoľkými zdravotnými benefitmi?


Známy americký spisovateľ a liečiteľ Anthony Williams začal piť zelerovú šťavu už ako dieťa v roku 1975. O blahodarných účinkoch šťavy rozprával svojim blízkym, rodine, následne pacientom a neskôr vydal niekoľko publikácií, kde spomína jej zázračné schopnosti.

 

Na svete vzniklo po publikácií knihy "Medicínske Médium" a "Zelerová šťava" hnutie s názvom "The Celery Juice Movement". Mladí či starí, zdraví či chorí začali vo veľkom konzumovať odšťavený stonkový zeler a svoje skúsenosti zdieľajú na internete, ale aj v rôznych publikáciách a televíznych reláciách. Ohlasy sú vo veľkej miere pozitívne. 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Repost from @heal.love.be It's hard to believe this sweet boy of mine is 2 years old with clear skin today!🙏 Ozzie was born with digestive issues and jaundice. He didn't poop for the first 48 hours after he was born, and he cried each time he pooped for months. At 1 month old, he developed severe cradle cap and baby acne, which we later learned was eczema. His eczema turned severe and covered every inch of his body. From 6 to 15 months of age, he also struggled with feeding issues and his speech was delayed. For months I searched for answers. I spent easily $15,000 and researched 1,000+ hours trying to heal him. In order to stay home with Ozzie, my husband took a second job and I became a nanny temporarily. I read books & articles, took courses, had tests run, and had multiple appointments with doctors but no one could tell me what was causing these issues. It was the hardest year of my life. With a lot of trial and error, Ozzie’s eczema finally started to heal once I began following my intuition which included feeding Ozzie more fruit and less animal products (which went against what everyone else was telling me!) It wasn't until I found Anthony William @medicalmedium that I started to FINALLY get the answers I was looking for and understand why what I was doing was working! I read all of his books in one month, and I started to change Ozzie's diet even more and incorporated other supplements to help his body detox. I started giving Ozzie celery juice in the morning followed by the heavy metal detox smoothie. I reduced his fat intake to give his liver a chance to detox out the toxins that were causing the eczema. Though Ozzie’s eczema had already started to clear with some of what I was learning, the deeper levels of healing began to occur with the information I learned from the Medical Medium. In addition to his skin clearing up, digestion normalizing and speech exploding, his food allergies have also improved! I am grateful every day to @medicalmedium for giving us such powerful, healing information. This has led me on an aligned path of healing and truth for my whole family that I could have never imagined a year ago.❤️

Príspevok, ktorý zdieľa Medical Medium® (@medicalmedium),

 

Prečo práve stonkový zeler?

Anthony William vo svojich knihách popísal rad chemických procesov, ktoré vo vašom tele každodenne prebiehajú. Podľa autora je dobrá strava jediný spôsob, ako sa vyliečiť z množstva chorôb.

 

"Dnes sme tak zvyknutí na príznaky, ako sú akné, problémy so spánkom, bolesti hlavy, zažívacie ťažkosti, únava, úzkosť a iné bolesti, že si ľudia neuvedomujú, že ide o chronické choroby. Našu myseľ sme presvedčili, že je normálne žiť so symptómami a že pojem chronické ochorenie sa týka iba pre ľudí, ktorí umierajú. Pojem chronické ochorenie sa v skutočnosti týka každého, kto má akékoľvek príznaky, ktoré dlhodobo nerieši a ktoré bránia užívať si život naplno." vyjadril sa autor v jednej z jeho publikácií.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Repost from @naturallymatison Today marks 1 year since I began my acne healing journey following @medicalmedium & 1 year of celery juice every single morning!!!!!! 💚💚💚 - 1 year ago today I was lost, exhausted, & beat down thinking that acne was going to control my life forever. Every topical cream, ointment, face wash, & pill just didn’t work for me. And I didn’t know why until I found @medicalmedium. - His information taught me that all of those things were just masks to hide symptoms, and they weren’t actually addressing or healing the root cause of my issue. - Once @medicalmedium taught me that my acne was caused by the strep bacteria in my body & that the foods I was consuming were only feeding the bacteria, everything started to make sense to me. Right away I began drinking lemon water, celery juice, and the heavy metal detox smoothie every morning. Started eating tons of fresh fruits, juices, greens, & veggies like I never have before. - And of course at first I was skeptical. I knew this wasn’t going to be a quick fix & I wasn’t even sure that this information I was hearing was accurate. But I stuck with it because I knew that this would be SO worth it if I just believed & gave my body time to heal from 20 years of feeding viruses in my body. - Fast forward to today. Not only is my acne 95% healed, but my anxiety is 100% healed & I am off every topical & oral medication. I have rid my household of most toxic products. I have a new found love for my health, my skin, & my body. I am full of energy & life & joy all the time. And I am a true believer in all things @medicalmedium as his teachings have healed me & SO many others. - This journey has not been easy or linear. But my god has it been so so so so rewarding. I am grateful every single day for @medicalmedium & what his information has done for my health & my life. - Who would have thought that one glass of celery juice would change my life & my health forever? So thankful & grateful for my healing body & this wonderful healing journey. #medicalmedium

Príspevok, ktorý zdieľa Medical Medium® (@medicalmedium),

 

Napriek tomu, že existuje len málo vedecky podložených faktov, benefity čerstvo odšťaveného zeleru zažívajú ľudia po celom svete. "Neobjavené podskupiny sodíka zo zelerovej šťavy, ktoré nazývam klastrové soli, chránia bunkové membrány pečene a inhibujú rast vírusov, baktérií a húb. Zeler obnovuje schopnosť produkcie žlče v pečeni, ako aj komplikovanú štruktúru žlče, ktorá je u väčšiny ľudí úplne nevyvážená. Jeho klastrové soli sa viažu na voľne sa vyskytujúce jedy a toxíny vo vnútri pečene a tak ich dostávajú bezpečne von z tela," vysvetluje autor v knihe "Záchrana pečene."

 

Zdravotné benefity čerstvej zelerovej šťavy

Znižuje zápal

Podporuje chudnutie

Napomáha tráveniu

Pomáha pri nadúvaní

Pomáha pri ekzéme a akné

Bojuje proti infekciám

Pomáha udržiavať krvný tlak v normálnej hladine

Znižuje cholesterol

Podporuje funkcie pečene

 

Ako a kedy piť zelerovú šťavu?

Každé ráno vypite 0,5 l čerstvo odšťavenej šťavy zo stonkového zeleru. Šťavy treba vypiť viac z dôvodu, aby sa všetky telu prospešné látky vstrebali a dostali tam, kam majú. Ak je to pre vás naraz moc veľa, začnite s menšou dávkou a postupne ju zvyšujte. Je dôležité, aby ste šťavu s ničím nemiešali a po jej vypití aspoň 15 minút nič nejedli. Ide o nekalorický nápoj, takže si ho môžete dopriať aj ak držíte diétu. 

 reklama


Zdroj: Netky Gabriela Nagyová

Foto:  Instagram, Unsplash, BustleNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok