Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
21. jún. 2021Alojz
BratislavaBratislava 21°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračný záber vody tečúcej do dlaní.
Ilustračný záber vody tečúcej do dlaní.
23.10.2020 11:14 Environetky
Zaznamenali zvýšený výskyt ťažkých kovov vo vode?
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
23.10.2020 11:14 Environetky

Zaznamenali zvýšený výskyt ťažkých kovov vo vode?Považská vodárenská spoločnosť, a. s. sa v našom seriáli o kvalite pitnej vody vyjadrila, že na území ich pôsobnosti je stredne tvrdá až tvrdá voda.


Neraz sa po otázkach ľudí, či vlastne voda v potrubí spĺňa požadované normy, dostane odpovede, že to je samozrejmé a všetko tak, ako prikazujú normy. Zaujímalo nás, či sa dané normy prehodnocujú. „Určovanie limitov, prehodnocovanie a vytváranie noriem v oblasti kvality pitnej vody je v kompetencii príslušného úradu,“ vysvetlil Ladislav Barenčík z Považskej vodárenskej spoločnosti.

 

 

Na Považí myslia aj na kvalitu potrubia, cez ktoré voda prechádza. „Kontrola potrubí je vykonávaná v súlade s prevádzkovým poriadkom verejného vodovodu,“ povedal s tým, že maximálne  limity obsahu ťažkých kovov určujú vyhlášky a nariadenia.

 

„Pri odoberaní  vzoriek sa postupuje v súlade s ´Programom monitorovania kvality vody.´ V rámci monitorovania kvality pitnej vody nebol zaznamenaný zvýšený výskyt ťažkých kovov nad stanovený limit,“ zdôraznil Ladislav Barenčík.

 

 

Dobrou správou pre Považie je aj to, že „vodné zdroje, ktorých vodu využívame na zásobovanie obyvateľstva sa nenachádzajú v lokalitách poznačených banskou činnosťou“.

Prečítajte si aj o tom, ktorá činnosť môže až otráviť pitnú vodu.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky Michal Albert

Foto:  Unsplash / YouTubeNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok