Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
Zatvoriť
Časová os: Koronavírus
10. aug. 2022Vavrinec
BratislavaBratislava 19°
Biblia
TV program
Moje Netky
Tento článok sa nachádza v sérii Koronavírus. Otvorte časovú os udalostí.
Žiadosti o testovanie na protilátky rastú
Žiadosti o testovanie na protilátky rastú
01.03.2021 10:04 Koronavirus
Záujem o vyšetrenie protilátok vo Všeobecnej zdravotnej poisťovni stúpol trojnásobne
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
01.03.2021 10:04 Koronavirus

Záujem o vyšetrenie protilátok vo Všeobecnej zdravotnej poisťovni stúpol trojnásobneSLOVENSKO - Takmer o 300 % viac ľudí malo záujem o vyšetrenie protilátok na koronavírus počas decembra a januára.


V decembri a v januári zaznamenala Všeobecná zdravotná poisťovňa nárast výkonov na vyšetrenie protilátok na nový koronavírus o takmer 300 %. Hovorca štátnej poisťovne Matej Neumann však upozornil, že výsledok tohto vyšetrenia vo väčšine prípadov nemá medicínsky významnú výpovednú hodnotu.

 

 

Sú ľudia, ktorí si ani po prekonaní ochorenia Covid-19 nevytvoria protilátky, respektíve ich dynamika tvorby a odbúravania je veľmi individuálna. A ak sa aj preukáže, že človek má určitú hladinu protilátok, neznamená to, že v prípade infekcie nie je šíriteľom nákazy.

 


„Pravdepodobným dôvodom zvýšeného nárastu vyšetrení je snaha poistencov zistiť prípadné asymptomatické prekonanie infekcie alebo overiť si hladinu protilátok pred či po očkovaní,“ vysvetlil Neumann. Dodal, že spomínané vyšetrenie však nie je určené na takúto informatívnu diagnostiku. Jeho primárnym cieľom je diferenciálna diagnostika komplikovaných klinických stavov. „Všeobecná zdravotná poisťovňa preto bude tieto vyšetrenia hradiť len v prípade, ak budú lekárom vykázané ako oprávnené,“ uzavrel hovorca štátnej poisťovne.

 

Súvisiaci článok: EMA odporúča kombináciu dvoch látok, ktoré by mohli byť úspešné na boj s COVID-19reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: SITA/ Netky Kristýna Peštová

Foto:  Fb Všeobecná zdravotná poisťovňa/ UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok