Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
5. dec. 2020Oto
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Centrum vzdelávania Univerzity Komenského
Centrum vzdelávania Univerzity Komenského
01.07.2018 16:41 Domov
Zahraniční študenti sa budú učiť slovenčinu na Letnej univerzite
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
01.07.2018 16:41 Domov

Zahraniční študenti sa budú učiť slovenčinu na Letnej univerziteBRATISLAVA – Zahraniční študenti a cudzinci sa budú učiť slovenčinu a slovenskú kultúru na Letnej univerzite. Organizuje ju Centrum ďalšieho vzdelávania Univerzity Komenského (UK) v Bratislave 28-krát.


Informovala Lenka Miller, ktorá je poverená zastupovaním vedúcej oddelenia vzťahov s verejnosťou UK. Letná univerzita sa bude konať od 2. do 20. júla.

 

Motívom tohtoročnej univerzity je kultúrne dedičstvo v nás so sloganom Spájame svet slovenčinou. "Tento rok sa bude vzdelávať takmer 80 účastníkov z 20 krajín sveta. Frekventanti sa môžu do vzdelávacích procesov zapojiť v troch špecializovaných kurzoch slovenského jazyka a kultúry, ktoré budú viesť kvalifikovaní lektori," vysvetlila Miller.

 

Program Letnej univerzity sa začína otváracím ceremoniálom, ktorý bude v kongresovej sále Družba v utorok (3.7.) o 16.30 h. "Program prebieha vo všetkých jazykových úrovniach a pre posilnenie jazykových kompetencií sú pripravené náročnejšie, no o to zaujímavejšie voliteľné lingvisticko-komunikačné semináre, ako sú napríklad kapitoly zo štylistiky, diskusný klub či adaptované čítanie," vysvetlila Miller.

 

Popri vzdelávaní ponúka škola sprievodný program, ako sú literárny seminár, stretnutie so známou etnologičkou, polyglotkou, divadelné predstavenie, folklórny tanec a nácvik ľudových piesní. Na programe sú aj fakultatívne výlety za kultúrnymi a historickými pamiatkami do blízkeho aj vzdialeného okolia Bratislavy, exkurzia do najkrajších miest Slovenska a pamiatok zapísaných vo svetovom dedičstve UNESCO a multimediálne spracovanie navštívených miest a neopakovateľných momentov do spoločnej Kroniky Letnej univerzity 2018. Slávnostné ukončenie univerzity bude v Moyzesovej sieni 19. júla o 17.00 h.

 

Nad Letnou univerzitou slovenského jazyka a kultúry prevzali záštitu rektor UK v Bratislave Karol Mičieta a štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Lukáš Parízek.

 

Primárnym cieľom je podľa Miller naučiť sa slovenský jazyk a zdokonaliť sa v ňom, ale aj rozšíriť si jazykovedné, literárne či kultúrne a historické poznatky o Slovensku a Bratislave ako hlavnom meste SR. Letná univerzita tiež pomôže rozvíjať jazykové kompetencie v odborných predmetoch a získať zručnosti na úspešné absolvovanie prijímacích testov všeobecných študijných predpokladov.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: TASR

Foto:  TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok