Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
17. aug. 2022Milica
BratislavaBratislava 19°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračná fotografia.
Ilustračná fotografia.
06.08.2021 12:18 Domov
Začínajú vyplácať mzdu zvýšenú o daňový bonus!
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
06.08.2021 12:18 Domov

Začínajú vyplácať mzdu zvýšenú o daňový bonus!Onedlho začnú zamestnávatelia vyplácať rodičom mzdu zvýšenú o daňový bonus, ktorý je náhradou za bežné obedy zadarmo pre pracujúcich rodičov.


Uviedla to hovorkyňa ministra práce Eva Rovenská. "Prakticky tak financujeme stravu pre deti aj počas prázdnin." 

 

 

"Tak ako minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak (Sme rodina) sľúbil, nárok na pomoc vo forme obedov zadarmo alebo zvýšeného daňového bonusu bude mať v novom školskom roku každé dieťa vo veku od 6 do 15 rokov."

 

Prečítajte si: REPORTÁŽ: HLAS-SD navrhuje obedy zadarmo pre všetky deti, do júna sa to však nestihne

 

Reagovala tak na otázku, či plánuje ministerstvo nejakým spôsobom ošetriť to, že ak rodičia detí od 6 do 15 rokov majú nárok na zvýšený daňový bonus, ale vyberú si dotáciu na stravu, zaniká im nárok aj na základný daňový bonus. Upozornil na to Jozef Mihál, odborník z oblasti daní a odvodov, odvolávajúc sa na usmernenie Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

 

Prečítajte si: Nárok na dotované obedy majú mať aj deti dôchodcov a nezamestnaných

 

Rovenská dodala, že ministerstvo delením na nárok na zvýšený daňový bonus alebo nárok na dotáciu na stravu vyriešilo problém s existenciou skupiny rodičov, ktorá nemala nárok na zvýšený daňový bonus, pre ich deti ostávajú obedy zadarmo. "Platí, že ak je dieťa v hmotnej núdzi alebo navštevuje školu, kde je viac ako 50 % detí v hmotnej núdzi, alebo majú rodičia príjem nižší, ako je životné minimum, také dieťa má nárok na obedy zadarmo a zároveň jeho pracujúci rodičia na zvýšený daňový bonus."reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: TA3/ Netky KP

Foto:  UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok